мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Stadion

stadion Petrovskij

29. září 2008 v 0:19
Kapacita: 21 725 diváků
Rok založení: 1925
Adresa: Petrovskij ostrov 2-G
Oficiální stránka: www.petrovsky.spb.ru

Zenit Petrohrad hraje své domácí utkání na stadionu Petrovskij, náležící k Sport Komplexu Petrovskij. Stadion se nachází na Petrohradské straně Sankt-Petěrburgu, na ostrůvku na Malé Něvě. Stadion je k pevnině připojen mosty. Stadion byl postaven roku 1925 podle projektové práce Čecha Aloise Vejvody, narozeného v roce 1882 v Praze. Stadion se stal domovem tehdejšího fotbalového mužstva Stalinec (nynější Zenit Petrohrad) a kromě fotbalu hostil další významné sportovní akce v Petrohradě. Dopravu na stadion zajišťuje především metro linie 5 (Fruzensko-Primorskaja) do stanice Sportivnaja, která se nachází pár desítek metrů od stadionu. Ta bývá v době po zápasech uzavřená a cestu ze stadionu zajišťuje stanice Čkalovskaja.

V současné době se připravuje stavba nového domácího stadionu Zenitu Petrohrad. Připravovaná Gazprom Arena pro přibližně 60 000 diváků se začíná budovat na místě bývalého stadionu S.M.Kirova v Primorskom parku v západní části Krestovského ostrova. V současné době probíhá výstavba stadionu, který by měl být dokončen na konci roku 2011.SCHÉMA STADIONU

12, 13, 14, 15
Sektory 12-15 jsou vyhrazeny pro organizované ultras skupiny Zenitu. Střední sektory kotle jsou pak rezervovány pro nejstarší skupinu ultras Něvský Front. Vstupenky do těchto sektorů nejsou ve volném prodeji a vstup je pouze na zvláštní permanentky.


11
Sektor 11 je rezervovaný pro organizaci "Sektor 33", která má na starosti choreografii a další aktivity při zápasech, a pro "pějící jádro" fanoušků Zenitu. To má na starosti klubové chorály a pokřiky.


8,10
Prostřední sektory 8 a 10 jsou rezervované pro členy fanklubů Zenitu Petrohrad. Tyto místa jsou dostupná pouze na sezonní permanentky a nejsou v prodeji na jednotlivé zápasy.


5, 6
Sektory vyhrazené pro fanoušky hostujících mužstev. Počty lístků pro soupeře jsou vydávány na žádost jejich klubu. Velikost sektoru pak závisí na počtu fanoušků. Zbytek jde do volného prodeje.
 
 

Reklama