мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Články

Aleksandr Keržakov - návrat ztraceného syna

16. ledna 2010 v 19:27 | Martin
Přestup Aleksandra Keržakova z Dinama Moskva dnes oficiálně potvrdily i oba kluby a po třech letech se tak Keržakov opět stal hráčem Zenitu Petrohrad. Někteří se na návrat historického kanonýra dívají s odstupem kvůli pochybnostem o jeho výkonnosti, jiní zase kvůli jeho návratu přes mužstvo moskevského rivala. Pro většinu je to však návrat hrající petrohradské legendy. Hráče, který se stal nejlepším kanonýrem v historii mužstva. Dále již o tom, jak hráčova kariéra začínala, jak v Petrohradě vyrůstal, jak byl krok od přestupu do Spartaku Moskva a o tom jak Keržakovově návratu do Petrohradu pomohl slavný televizní moderátor...

Luciano Spalletti přiletěl do Petrohradu

15. ledna 2010 v 16:40 | Martin
Přibližně před hodinou na petrohradské letiště Pulkovo přistálo letadlo s Lucianem Spallettim. Nový hlavní trenér Zenitu tak v doprovodu své rodiny poprvé přiletěl do svého nového působiště. Ačkoliv čas příletu nebyl kluben oficiálně oznámen, vítaly Spallettiho davy novinářů i zvědavých fanoušků. Ty sympatický ital potěšil klubovou šálou, ve které Spalletti do Petrohradu dorazil. O víkendu se Spalletti s rodinou ubytuje v některém z petrohradských hotelů, v neděli se poprvé setká s mužstvem a v ponděli čeká nového trenéra první tisková konference. Ve stínu nového trenéra pak na letiště přibližně ve stejnou dobu dorazila i nová posila Zenitu Michael Lumb.

První mužstvo prověří navrátivší se čtveřici hráčů

13. ledna 2010 v 19:26 | Martin
Mužstvo Zenitu by pro nadcházející sezonu měla doplnit čtveřice hráčů vracející se z hostování. Do mužstva se vrací obránce Lebeděv z Baltiky Kaliningrad, Aleksandr Chochlov z Kubaně, Oleg Samsonov ze Spartaku Nalčik a brankář Michail Keržakov z Volgaru-Gazprom. Hráči se prozatím připravují s juniorským mužstvem Zenitu, o jejich případném přeřazení do prvního mužstva rozhodne hlavní trenér Luciano Spalletti. Hlavní trenér juniorky Anatolij Davydov dále potvrdil odchod pěti hráčů mistrovského mužstva. Pro příští sezonu Zenit nepočítá s kapitánem Komolovem, Andrejem Ornatem, Pavlem Močalinem a Alexandrem Petrovem. V týdnu už opustil mužstvo brankář Nikolaj Zabalotnyj.

Obránce Kim opouští Zenit kvůli zdravotním problémům

13. ledna 2010 v 18:58 | Martin
Korejský obránce Kim Dong Džin končí v mužstvu Zenitu. Hráče v posledních měsících trápily dosud neobjasněné zdravotní potíže, když několikrát bezdůvodně ztratil vědomí při tréninkách s reprezentačním mužstvem Jižní Korey. Kim strávil v Petrohradě celkem 4 roky, za které odehrál 87 zápasů.

Davydov: "Několik hráčů juniorky doporučím do prvního mužstva"

12. ledna 2010 v 15:49 | Martin
Juniorka Zenitu v posledních týdnech absolvovala juniorský turnaj Mercedes Cup pořádaný v německém Stuttgartu a dnes se sešla k prvnímu regulérnímu tréninku pro novou sezonu. Výběr Anatolije Davydova doplnily ročníky 1992 a někteří hráči jsou naopak na odchodu. Některé z loňských opor je Anatolij Davydov odhodlán doporučit hlavnímu trenéru Zenitu Lucianu Spallettimu do prvního mužstva. "Jsou tu hráči, které doporučím Spallettimu pro trénink s prvním mužstvem na předsezonních soustředěních - Pavla Ignatoviče, Maxima Kannunikova, Sergeje Petrova a ještě několik dalších. Kandidaturu probereme až hlavní trenér přiletí do Petrohradu. Jsem přesvědčen, že mladí hráči se mohou prosadit v prvním mužstvu", řekl Davydov pro oficiální web klubu.

Do Zenitu míří dán Michael Lumb

11. ledna 2010 v 18:44 | Martin
Do Petrohradu míří další letošní posila Zenitu, má se jí stát 22letý dánský levý obránce Michael Lumb. Podle oficiálních stránek jeho klubu Aarhus GF se hráč dohodl na přestupu a míří do Petrohradu na lékařskou prohlídku, která by měla stvrdit jeho přestup. Lumb patří k nejtalentovanějším hráčům dánské nejvyšší soutěže a už jednou oblékl i dres dánského národního týmu. Hráč by měl posílit problematický post levého obránce, na kterém se v loňské sezoně střídali korejec Kim s Radkem Šírlem. V Petrohradě čeká na hráče tříletá smlouva a pokud projde lékařskou prohlídkou, měl by se k mužstvu připojit již na prvním předsezonním soustředění v Dubaji.

Nikolaj Zabalotnyj přestoupil do Spartaku Moskva

11. ledna 2010 v 18:42 | Martin
Šokující zprávu dnes přinesl oficiální web Spartaku Moskva. Červenobílí získali do svých řad jedničku juniorky Zenitu Nikolaje Zabalotného. Zabalotnému na konci prosince vypršel kontrakt, který s ním vedení klubu neprodloužilo. Talentovaný mladý brankář a petrohradský odchovanec tak nezaujme uvolněné místo Kamila Čontofalského, ale popere se se Soslanem Džanajevem o post jedničky v dresu největšího rivala.

Alexandr Keržakov se vrací do Zenitu!

10. ledna 2010 v 23:19 | Martin
Nejlepší střelec v historii klubu Alexandr Keržakov se po třech letech vrací zpět do Zenitu. Dlouhotrvající spekulace dnes potvrdil ruský Sport-Express, podle kterého hráč podepsal s klubem tříletý kontrakt a k mužstvu by se měl připojit 17. ledna na předsezonní přípravu, která proběhne v Dubaji. V současné chvíli se Keržakov nachází v Petrohradě, kde individuálně trénuje. Vedení klubu se však k přestupu zatím nevyjádřilo. Keržakov opustil Petrohrad v lednu 2007, kdy přestoupil do španělské Sevilly, se kterou vyhrál pohár UEFA. V roce 2008 jeho služby odmítl tehdejší trenér Zenitu Dick Advocaat a Keržakov tak zamířil do konkurenčního Dinama. Nyní se přesně po třech letech vrací na stadion Petrovskij.

O Kornilenka se zajímá West Ham a Tomsk

10. ledna 2010 v 23:06 | Martin
Dalším z hráčů kdo by měl v zimní přestávce opustit mužstvo je běloruský útočník Sergej Kornilenko. O Kornilenkovy služby se vážně zajímá jeho bývalý zaměstnavatel Tom Tomsk a sám hráč vyjádřil přání vrátit se do Tomsku. Sibiřskému klubu se však objevil velký konkurent. O Kornilenkovy služby se v posledních dnech vážně zajímá anglický West Ham United.

Keržakov neoficiálně již hráčem Zenitu

6. ledna 2010 v 11:35 | Martin
Podle důvěrných informací blízkých klubu již vedení Zenitu podepsalo kontrakt s Alexandrem Keržakovem. Nejlepší kanonýr v historii klubu prý podepsal smlouvu na tři roky s opcí na další dva a cena transferu by měla být 4 miliony euro. Keržakov se v minulých dnech už nezapojil do přípravy s jeho možna už bývalým klubem Dinamem Moskva a trénuje individuálně v Petrohradě. Tuto informaci včera i sám hráč potvrdil. Po dlouhých měsících spekulací o možném hráčově návratu by tato informace měla být oficiálně potvrzena v nejbližší době před odjezdem mužstva na soustředění do Spojených Arabských Emirátů.

Příprava Zenitu proběhne v Dubaji a ve Španělsku

2. ledna 2010 v 20:55 | Martin
Přibližně za dva týdny se po zimní přestávce opět sejde mužstvo Zenitu k předsezonní přípravě. Na první soustředění se hráči pod vedením nového trenéra Luciana Spallettiho vypraví 20. ledna do Dubaje ve Spojených Arabských Emirátech, kde zůstanou do konce ledna. Pak od 4. do 14. února proběhne příprava ve španělské La Mange. Na závěrečné soustředění mužstvo vyrazí 18. února do Marbelly. Zpátky do Petrohradu přiletí mužstvo 28. února a zahájí trénink k nové sezoně.

Kamil Čontofalský přestoupil do AEL Limassol

29. prosince 2009 v 22:24 | ČTK
Brankář Kamil Čontofalský přestoupil ze Zenitu Petrohrad do kyperského klubu AEL Limassol, který by měl převzít český trenér Dušan Uhrin mladší. Podle slovenských médií se jedenatřicetiletý rodák z Košic dohodl s novým zaměstnavatelem už 23. prosince na smlouvě do léta 2011. Bývalý brankář Bohemians 1905, který ve slovenské reprezentaci odchytal 34 zápasů, strávil v Petrohradu sedm let. "Měl jsem několik nabídek. Po letech strávených v zimě jsem chtěl jít trochu do tepla," řekl Čontofalský v rozhovoru pro Slovenský rozhlas. Uhrin, který před Vánoci skončil v Mladé Boleslavi, měl dnes večer odletět na Kypr k závěrečnému jednání s vedením klubu.

Zenit podepsal smlouvu s Antonem Sosninem

28. prosince 2009 v 16:55 | Martin
Vedení klubu podepsalo smlouvu s prvním hráčem zlaté juniorky Zenitu. Stal se jím 19letý záložník Anton Sosnin. O hráče se už během jeho působení v dublu zajímalo několik klubů, včetně italského Udinese nebo Dinama Kijev, Sosnin však vyjádřil touhu zůstat v rodném klubu. Tu dnes stvrdil i jednoletou smlouvou s prvním mužstem Zenitu. Na oplátku mu byla přislíbena šance probojovat se do základní sestavy. Mladý záložník se tak stal první letošní oficiální posilou mužstva. Anton Sosnin patřil k největším oporam dublu, za který letos odehrál 29 zápasů a vstřelil 2 góly. V svém věku má na svém kontě už i 6 zápasů za reprezentaci do 21 let, kde stihl vstřelit jeden gól.

Zenit hodlá přivést Gorana Panděva

23. prosince 2009 v 22:29 | Martin
Zenit v lednu hodlá pokračovat v jednání o přestupu Gorana Panděva z Lazia Řím. Klub se pokoušel hráče přivést už v létě tohoto roku, ale narazil na přemrštěné požadavky hráčova zaměstnavatele. Nyní byla Panděvovi po dlouhých sporech ukončena smlouva a stal se volným hráčem. Zenit hodlá 26letému útočníkovi nabídnout čtyřletou smlouvu. Post útočníka je hlavním, který hodlá klub v zimě posílit. Hostování uplynulo Matejovi Kežmanovi a vedení hodlá prodat i Fatiha Tekkeho, o kterého má vážný zájem turecký Trabzonspor. Kromě Panděva se v posledních týdnech spekulovalo i o ruských reprezentantech Keržakovovi a Pavljučenkovi. Ani jedna ze spekulací se však dosud nenaplnila.

Druhým trenérem Zenitu bude Igor Simutěnkov

20. prosince 2009 v 13:09 | Martin
Pomocníkem Luciana Spalettiho ve funkci hlavního trenéra bude nedávný reprezentant Ruska Igor Simutěnkov. Šestatřicetiletý trenér má za sebou bohatou fotbalovou kariéru, během které působil i v Itálii v týmech Boloni a Regginy Calcio. Právě díky znalosti italského jazyka bude Simutěnkov hlavním asistentem při vedení tréninků a kontaktu s hráči během zápasů. Z krátké trenérské kariéry ma Simutěnkov za sebou post hlavního trenéra v nižších ligových soutěžích a u Ruské reprezentace do 16 let. Dosavadní hlavní trenér Anatolij Davydov se vrátí zpět ke kormidlu juniorky Zenitu.

Zenit vstoupí do sezóny zápasem v Samaře

15. prosince 2009 v 22:58 | Martin
V moskevském klubu "Jazz Town" dnes proběhl los ruské ligy pro sezónu 2010. Ligová sezona proběhne podle stejného formátu jako sezony předchozí. Nedojde tak k plánované baráži, ani k středečním hracím dnům. Po dvou letech, kdy Zenit otvíral sezonu derby se Spartakem, tentokrát mužstvo v prvním kole zavítá do Samary. Derby se Spartakem je však na programu hned následující kolo. V dalších třech zápasech v řadě se pak Zenit utká se všemi ostatními velkými moskevskými rivaly. Nepříjemný výjezd mužstvo podnikne do Novosibirsku. Na Sibiři s nováčkem soutěže se Zenit utká v chladných podzimních měsících. Orientační data a další úpravy v kalendáři budou upřesněny v nejbližší době...

Luciano Spaletti novým trenérem Zenitu

11. prosince 2009 v 16:51 | ČTK
Ital Luciano Spalletti se stal novým trenérem fotbalistů Zenitu Petrohrad, kde působí také český reprezentant Radek Šírl. Očekávaný příchod do týmu loňského vítěze Poháru UEFA potvrdil padesátiletý odborník podpisem tříleté smlouvy. Pozice hlavního kouče byla v Petrohradu volná již od srpna, kdy klubové vedení odvolalo kvůli špatným výsledkům Nizozemce Dicka Advocaata. Dočasný kouč Anatolij Davidov, jenž měl na starosti předtím rezervní tým, dovedl Zenit ke třetímu místu v ligovém ročníku. Spallettiho úkolem bude vrátit v příští sezoně Petrohrad do čela ruské ligy, kde završil naposledy sezonu 2007. Spallettiho poslední trenérské angažmá skončilo v AS Řím začátkem září poté, co v novém ročníku italské ligy prohrál první dva zápasy. Tým z hlavního města vedl od roku 2005 a dvakrát s ním vyhrál Italský pohár.

Trenér Zenitu bude jmenován do 20. prosince

8. prosince 2009 v 16:51 | Martin
O tom, kdo v příští sezoně povede Zenit jako hlavní trenér bude podle posledních informací jasno do 20. prosince. Do té doby má vedení klubu oznámit, kdo bude mužstvo trénovat od roku 2010. S největší pravděpodobností by se mělo jednat buď o současného trenéra Anatolije Davydova, nebo o italského specialistu Luciana Spalettiho. Ten údajně během sezony uzavřel s vedením předběžnou dohodu o tom, že v případě postupu Zenitu do Ligy mistrů zváží podpis smlouvy s klubem z Petrohradu. Od nového trenéra bude záviset i další možné přestupy a nákupy posil. Do té doby Zenit nepodepíše smlouvu s žádným novým fotbalistou. Na souhlas nového trenéra se čeká i v souvislosti s návratem Aleksandra Keržakova z Dinama Moskva.

Hráčům Zenitu dnes začala dovolená

1. prosince 2009 v 19:56 | Martin
Fotbalistům Zenitu Petrohrad, stejně tak jako většine hráčům v Rusku, dnes začala zimní přestávka. Volno potrvá do 12. ledna, kdy se mužstvo poprvé sejde. Po zdravotních prohlídkách se pak tým odpraví na předsezonní přípravu do Dubaje. Plány na zimní přípravu a místo jeho konání však může změnit případný nový trenér. O tom, kdo povede Zenit v příští sezoně by se mělo rozhodnout během tohoto měsíce.

Mistrovské oslavy juniorky Zenitu

29. listopadu 2009 v 14:22 | Martin
Gólem Pavla Ignatoviče porazil dubl Zenitu největšího rivala a přímého soupeře v boje o titul Spartak Moskva a zajistil si mistrovský titul v mládežnické nejvyšší soutěži. Kvůli důležitosti zápasu zavedlo vedení Zenitu placený vstup na malou arenu stadionu Petrovskij, kde se opět sešla velká návštěva a bouřlivá atmosféra. V emotivním závěru pak celý stadion slavil zlaté medaile... fotogalerie uvnitř článku...
 
 

Reklama