мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Zenit je po třech letech ruským mistrem!!!

28. prosince 2010 v 2:13 | ČTK |  Novinky
titul2010
Fotbalisté Zenitu Petrohrad jsou po třech letech ruskými mistry. Po výhře 5:0 nad Rostovem, o kterou se postarali autor dvou gólů Bucharov, Lazovič z penalty, Semak a Keržakov, vedou dvě kola před koncem ligy o osm bodů před CSKA Moskva. Ten v Nalčiku pouze remizoval 1:1. Až do září patřil na petrohradskou soupisku také bývalý český reprezentant Radek Šírl, který poté přestoupil do Mladé Boleslavi. Se Zenitem získal předchozí titul v roce 2007, posléze i Pohár UEFA a evropský Superpohár. Celkem v klubu strávil bezmála osm let a zapsal se navždy do srdcí fanoušků petrohradského gigantu...

CSKA, který v minulém utkání vyhrál v Petrohradu 3:1 a oddálil Zenitu mistrovské oslavy, vedl v Nalčiku díky penaltě Vágnera Lova. O mistrovský sen však hosty připravil Gošokov, který dvě minuty před koncem vyrovnal. Český útočník Tomáš Necid se do hry dostal v 68. minutě.

Soupeř pražské Sparty v Evropské lize CSKA nastoupil v sestavě: Akinfejev - Nababkin, V. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov - Oliseh, Šemberas, Honda (79. Mamajev), González (85. Tošič) - Doumbia (68. Necid), Vágner Love.

CSKA bude ve zbývajících zápasech bojovat s loňskými šampiony z Rubinu Kazaň o druhé místo a přímý postup do příštího ročníku Ligy mistrů. Moskvané zatím mají k dobru dva body.