мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Zenit - CSKA 1:3

28. prosince 2010 v 2:00 | David Kubáň |  Zápasy
zenitcska2010
Zenitu Petrohrad stačila ve středeční dohrávce proti CSKA Moskva remíza a stal by se mistrem Ruska. Armádní celek však Petrohradu korunovaci na domácím stadionu Petrovskij překazil a zvítězil 3:1. Oba týmy od sebe tři kola před koncem Premier Ligy dělí šest bodů. Beznadějně vyprodaný stadion Petrovskij sledoval dohrávku 18. kola Premier Ligy, v které se proti sobě postavily dva aktuálně nejlepší ruský týmy. Fanoušci letos suverénního Petrohradu věřili dnes večer v mistrovské oslavy, Spallettiho svěřencům stačil ke zlatu i bod. Utkání začalo opatrně, oba týmy si byly vědomy důležitosti tohoto souboje.

Jako první zahrozil Zenit, pěkná hlavička útočníka Keržakova minula branku. Byl by kanonýr domácích přesnější, Akinfejev by byl bez šance. Ve 14. minutě stadionem Petrovskij zavládlo hromové ticho, Vágner Love obehrál zadáka Alvese a vypálil z velké dálky přesně k tyči, gólman Ževnov se na míč natahoval marně a armádní tým vedl 1:0.

Na kopačky hráčů Zenitu se začala vkrádat nervozita, Armějci byli uvolněnější a především vládli středu pole. Tím pádem si vypracovávali i další šance. Proti střele Oliseha zakročil Ževnov a González míč napálil do boční sítě. Chilan koneckonců terorizoval gólmana Zenitu ještě několika pokusy a odměnou za aktivitu mu byla druhá branka v síti Zenitu. Velmi výrazně mu k ní dopomohl právě Ževnov. Snahu Běloruse rychle rozehrát na Aňukova vystihl Vágner Lovea, ve skluzu připravil míč Gonzálezovi a ten snadno dopravil míč do sítě. Ve 34. minutě svítil na světelné tabuli stav 0:2 - kdo by to čekal?

Otřesený Zenit mohl inkasovat potřetí, ale Japonec Keisuke Honda ze střední vzdálenosti orazítkoval tyč. Poslední minuty prvního poločasu měl převahu Petrohrad, ale kontaktní gól nevytěžil. Alves i Keržakov mířili hlavou mimo.

Po změně stran už na hřišti nebyl Srb Danko Lazovič, místo něj dostal šanci Alessandro Rosina. Skóre se však opět měnilo na straně CSKA a opět u toho byl skvělý Vágner Love! Brazilec efektivními nůžkami vysunul na půlce hřiště Doumbii, ten utekl obraně Zenitu a Ževnov potřetí lovil míč ze sítě.

Zenit se ve druhém poločase dostával více do zakončení, problémy obraně CSKA dělal především čerstvý Ionov. Armějcům se především zásluhou Igora Akinfejeva dlouho dařilo držet čisté konto, ale v nastaveném čase reprezentační jednička Ruska přeci jenom kapitulovala, na konečných 1:3 snížil Ital Rosina.

Zenit se tak dnes oslav titulu nedočkal a ruská liga se nám o něco zdramatizovala. Pitěrci ale stále slušný náskok k tomu, aby dotáhli zisk historicky druhého titulu do úspěšného konce. Tři kola před koncem Premier Ligy mají před svým dnešním pokořitelem šestibodový náskok.

"Je mi zvlášť líto fanoušků, kteří doufali, že budeme mít titul dnes. Pokud jde o CSKA, tak Armějci našli v naší hře chyby, použili je proti nám a zaslouženě vyhráli," hlesl po utkání trenér Zenitu Luciano Spalletti. To jeho kolega na lavičce CSKA Leonid Sluckij měl důvod ke spokojenosti. "Zápas se nám dnes povedl. Velmi důležitý byl první gól, který nám umožnil hrát na protiútoky, což našim rychlým ofenzivním hráčům vyhovuje."