мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

AEK Atény - Zenit 0:3

28. prosince 2010 v 2:35 | Adam Tkadlec |  Zápasy
aekzenit
Svou šanci na postup ze skupiny ztratilo v posledním utkání mužstvo AEK Atény. To doma nedokázalo uspět proti lídrovi skupiny ze Zenitu Petrohrad a prohrálo doma jednoznačně 0:3. Ve druhém utkání skupiny Anderlecht Brusel dokázal porazit Hajduk Split a dostal se tak právě před Atény. Už v 6. minutě zahrozili poprvé hosté, konkrétně Aleksandr Bukharov, který si naskočil na roh Lazoviče a velmi nebezpečnou hlavičkou jen těsně minul branku domácích. Na druhé straně chtěl odpovědět podobnou mincí Nikos Liberopoulos, ale jeho pokus nebyl ani zdaleka tak nebezpečný jako hlavička Alexandra Bucharova.

Lazovič patřil k nejlepším hráčům na hřišti a ve 20. minutě se individuální akcí protlačil až do zakončení, kdy pálil z hranice pokutového území. Gólman domácích Saja byl však na svém místě a jeho pokus zneškodnil. O několik minut později zkoušel štěstí podobným způsobem Rosina, ale obrana domácích fungovala vcelku slušně a nepouštěla Zenit k nějakým větším příležitostem. Ve 40. minutě přišla veliká šance pro domácí dostat se do vedení. V pokutovém území byl sražen Blanco a domácí zahrávali pokutový kop. Ten si postavil sám postižený a bohužel pro AEK tuto příležitost neproměnil.

Potvrdilo se tak staré známé "nedáš - dostaneš". Ve 44. minutě inkasoval Bukharov vynikající přihrávku a přízemní střelou překonal Saju - 0:1. Domácí tak dostali nepříjemný gól do šatny a pokud chtěli myslet na postup, museli ve druhém dějství zabrat.

Do druhého poločasu vstoupili domácí nebojácně a vypracovali si hned v úvodu velikou šanci. Nikos Liberopoulos si narazil s Blancem a ve vyložené příležitosti nedokázal trefit branku a připravil tak svůj tým o možnost vyrovnání. Na druhé straně znovu hrozil Bukharov, ale jeho dalekonosné pokusy většinou končily nad brankou domácích.

Domácí pomalu zvětšovali svůj tlak a drželi balón o dost častěji na svých kopačkách. Chyběla jim však myšlenka ve finální fázi a tak přišel trest v podobě druhé inkasované branky. V 67. minutě utekl obraně domácích Rosina a oklamal i domácího brankáře - 0:2.

Po druhém gólu se hra domácích sesypala jak domeček z karet a hosté chrlili jeden útok za druhým. Aktivní byl zejména střelec druhého gólu Rosina, který měl hned několik příležitostí. Žádnou z nich však neproměnil a hosté si tak na třetí gól museli počkat až do 88. minuty, kdy se trefil pravý bek Denisov. Zenit Petrohrad si tak z Atén veze tři body za zasloužené vítězství a s přehledem postupuje do jarní části.