мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Zenit - AEK 4:2

1. října 2010 v 9:13 | David Kubáň |  Zápasy
zenitaek2010
Zenit Petrohrad vyhrál i své druhé utkání v základní skupině Evropské ligy. Na stadionu Petrovskij Pitěrci porazili AEK Atény 4:2. Hrdinou utkání se stal Srb Danko Lazovič, který dvě branky dal a připsal si i gólovou asistenci. Jen na lavičce naopak zůstal střelec Keržakov, který se šetřil na ligový zápas s Nalčikem. Lépe se Zenitu nemohl úvod vydařit, už v 1. minutě minutě dorážel střelu Bystrova do sítě Slovák Tomáš Hubočan a ruský celek vedl 1:0. Zenit byl v euforii a zanedlouho přidal druhou brankou, ve 14. minutě na rohový kop nejvýše ze všech vyskočil a hlavičku umístil do rohu branky svého bývalého týmu...

Domácí se vedení 2:0 nechali uspokojit a prosazovat se začali fotbalisté AEK Atény, ale útočník Djebbour byl v šancích v obou případech nepřesný. Lépe si však vedl jeho spoluhráč Nikos Liberopoulos, krásou střelou z dvaceti metrů snížil na 1:2.

Plány Řeků na bodový zisk z Petrohradu čtyři minut před odchodem do kabin výrazně zkomplikoval Nasuti, který zastavil nedovoleným zákrokem záložníka Zenitu Vladimira Bystrova, sudí nařídil penaltu a Argentinec byl vyloučen. Hráči AEK Atény bouřlivě protestovali, ale zbytečně. Penaltu Srb Lazovič proměnil a zvýšil na 3:1 pro Zenit.

Po přestávce Zenit využil početní převahy a znovu u toho byl Lazovič, srbský reprezentant v 57. minutě po individuální akci přidal čtvrtou branku Petrohradu. Po brance Lazoviče se už utkání hrálo jen z povinnosti. V 83. minutě uzavřel účet utkání AEK na konečných 4:2, penaltový zákrok Malafejeva na Diopa proměnil v branku Kafes.