мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Zenit - Tomsk 2:0

11. září 2010 v 21:11 | Martin |  Zápasy
zenittomsk2010
Ve dvacátém kole ruské Premier ligy Zenit zvítězil 2:0 nad Tomskem a upevnil si svou pozici na prvním místě ligové tabulky. V brance Zenitu se překvapivě objevil Jurij Ževnov a v útoku Zenitu se opět objevil v základní sestavě Aleksandr Bucharov, který v 45. minutě vstřelil druhý gól Zenitu. První gól pak padl již ve 3. minutě, když se po centru Lazoviče ve skrumáži před brankou odrazil míč za záda bezmocného brankáře Parejka. Závěr utkání "ozdobily" dvě červené karty. Na straně domácích se vykartoval Smirnov a v zápětí byl za hrubý faul vyloučen domácí Roman Širokov. Po utkání pak proběhlo slavnostní loučení s Radkem Šírlem...

Petrohrad se dostal brzy do vedení. Standardní situace zahraná Lazovičem se odrazila od zad debutanta Matsuie a bylo to 1:0. Zenit kontroloval utkání, avšak Tomsk párkrát zahrozil především prostřednictvím šikovného Matsuie. Ve 45. minutě vstřelil Zenit druhý gól. Chytrou přihrávku Dannyho ze středu hřiště dopravil pohotově do sítě Alexandr Bucharov. Portugalec Danny už do druhého poločasu nevyběhl, Spalletti ho nechal odpočinout a poslal na hřiště Zyrjanova.

V 74. minutě vsítil Tomsk regulérní branku na 1:2, ale sudí Alexandr Gvardis po konzultaci s asistentem branku odvolal z důvodu faulu na Lukoviče. V závěru na hřišti vzplanuly emoce, v 84. minutě byl vyloučen kvůli diskuse s rozhodčím Smirnov a v samotném závěru i domácí Širokov, který dostal přímou červenou za hrubý faul na Korejce Kim Nam-Illa.