мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Nový rekord Gazpromu, moderní fotbal v Petrohradě...

5. srpna 2010 v 18:59 | David Kubáň |  Články
Miller
Ve středu přiletěl do Petrohradu podepsat kontrakt se Zenitem obránce FC Porto a portugalského národního týmu Bruno Alvés. Oficiální stránky Zenitu informovaly o dohodě s Portem a portugalská strana dokonce s radostí zveřejnila přestupovou částku, ta činí 22 milionů eur. Bruno Alves je nyní nejdražším hráčem, který přestoupil do Ruska ze zahraničí. Předchozí rekordman byl také spjat s Portem. V době, kdy Dinamu vládl ruský mecenáš Alexej Fedoryčev, Moskvané přivedli portugalskou hvězdu Manicheho za 16 milionů. Na třetím místě je přestup Anatolije Timoščuka z Šachtaru do Zenitu za 14.5 milionů.


Vůbec nejdražší transfer v ruské lize se uskutečnil v srpnu 2008, kdy Gazprom koupil trenéru Advocaatovi dáreček v podobě Portugalce Dannyho. Suma to byla vskutku astronomická, Dinamo dostalo 30 milionů.

Nyní tak Petrohradu patří všechny rekordy na ruském trhu.

Trenér Luciano Spalletti v jednom kuse opakuje, že Zenit potřebuje před Ligou mistrů výrazně posílit a štědré vedení Gazpromu mu vychází vstříc. Letos v létě přivedlo Bucharova (12 milionů), Lukoviće (7 milionů) a již zmíněného Alvése. Další posily jsou na cestě...

Před dvěma lety bývalý trenér Juventusu Claudio Ranieri prohlásil: "Nelze podceňovat mužstvo, které může vynaložit na nákup jednoho fotbalisty 30 milionů eur." V období krize kupuje Zenit obránce za 22 milionů.

Vedení Gazpromu opět dalo najevo, že nemá v úmyslu šetřit, když jde o svou milovanou hračku. Jak jinak vysvětlit, proč je obránce, kterému bude v listopadu 29 let, dražší než přestup Andreje Aršavina do Arsenalu? A například nákup útočníka Alexandra Bucharova stál Gazprom trojnásobně více než prodej Pavla Pogrebňaka do Stuttgartu.

Už nepřekvapuje nikoho, že Zenit hraje na trhu podle vlastních pravidel a nebere ohled na fair play financování, které od klubů požaduje vedení UEFY. Nepřekvapuje ani to, že se Porto rozhodlo rozloučit s vlastním kapitánem. Mnohaletý lídr portugalského fotbalu se letos nedostal do Ligy mistrů, a protože nemá za sponzora Gazprom, je třeba utáhnout opasky.

V Portu si Bruno Alvés vydělal 1.2 milionů ročně, což z něj dělalo nejlépe placeného hráče týmu. V současných podmínkách to byla pro Porto příliš vysoká částka. Vedení klubu bylo připraveno svého kapitána prodat a čekalo na nabídky od špičkových anglických klubů.

Hra Alvése na mistrovství světa nebyla špatná, ale nic okouzlujícího Portugalec rovněž nepředvedl. Nakonec svou nabídku do Portugalska neposlala ani Chelsea, ani Manchester. Zato obrovský zájem ükazoval Zenit. Dokonce i Danny dostal úkol svého krajana okouzlit líbivými slovy o městu i klubu. Mezitím vedení Zenitu pracovalo na snížení ceny Alvése, Porto zpočátku požadovalo 30 milionů.

Sám Alvés se rozloučil s fanoušky Porta slovy. "Jsem spokojen, že jsem přestoupil do Zenitu. Je to dobře i pro klub. Tento přestup je vítězstvím pro všechny strany."

Portugalské zdroje tvrdí, že Alvés si v novém působišti vydělá ročně 1,9 milionu eur a jako "cestovné" dostane 2,8 milionu. O tom, jakou část této sumy dostanou ruští a portugalští zprostředkovatelé přestupu, se můžeme jen dohadovat.

A proč vlastně řešit takové drobnosti, když se Zenit posílil o top obránce a je připraven potěšit samotného šéfa Gazpromu Alexeje Millera novými vítězstvími!

<< zpět


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martin Martin | E-mail | Web | 5. srpna 2010 v 21:53 | Reagovat

Super clanek spanheli! ...kdyz takhle vidim pohromade ty ceny a srovnani treba s prodejema nasich hracu, tak to je fakt hrozny :(

2 Giuliano Giuliano | 5. srpna 2010 v 22:54 | Reagovat

Cestovné 2,8 mega...Neuvěřitelné!

3 trev trev | 7. srpna 2010 v 10:19 | Reagovat

tohle je fakt hrozný, to nejsou nějaké páky UEFY na tohle? Mi připomína rozhazování galacticos na přelomu tisíciletí či Chelski anebo teď Man.City.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama