мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Auxerre - Zenit 2:0

26. srpna 2010 v 19:27 | Martin |  Zápasy
auxerrezenit2010
Zenit Petrohrad končí svou pouť do Ligy mistrů ve 4. předkole. Mužstvo Zenitu si do Francie vezlo nadějný pohárový výsledek 1:0, ale i přesto nestačil na bojovný výkon Auxerre, které si zaslouženě vybojovalo postup do základních skupin. První gól domácích vstřelil po rohovém kopu už ve druhé minutě Cedric Angbar a druhý v 53. minutě opět po rohu Ireneusz Jelen. Za stavu 2:0 však stačil Zenitu k postupu jediný gól v síti Auxerre. Situaci však hráčům ztížilo vyloučení Vjačeslava Malafejeva a následně po druhé žluté kartě i obránce Hubočana. Domácí tak vedení 2:0 udrželi a Zenit čekají základní skupiny Evropské ligy.

Trenér hostí si po zápase užíval historického výsledku svého mužstva. "Vsadili jsme na defenzivní taktiku a sehráli jsem to perfektně," sdělil v rozhovoru pro ligue1.com Fernandez. "Pro klub to je skvělý moment, potvrzení vynikající loňské sezóny. Když se tak zamyslím právě nad minulým rokem, v tuhle dobu jsme byli v lize na 19. místě. Jenže o rok později jsme tady a můžeme se těšit na Ligu mistrů, to je fantastické."

Trenér Zenitu Luciano Spalletti si postěžoval na množství chyb, které jeho tým vyprodukoval. "Byl to pro nás těžký zápas, protože Auxerre hrálo skvěle. Bohužel jsme dělali příliš mnoho chyb. Snažili jsme se udržet míč, ale po druhé brance už jsme se na nic nezmohli."

Los základích skupiny Evropské ligy, ve kterém se Zenit dozví své příští soupeře proběhne v pátek 27. srpna ve 13:00.