мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Zenit - Sibir 2:0

18. července 2010 v 2:34 | David Kubáň |  Zápasy
radostlombaerts
Zenit Petrohrad si upevnil vedoucí pozici v Premier Lize vítězstvím 2:0 nad Sibirem Novosibirsk. O góly domácích se postarali Lombaerts a Širokov. Zenit od prvních minut zavřel Sibir na vlastní polovině. Ve 14. minutě měl obrovskou příležitost na kopačce navrátilec do sestavy Danny, kterému míč vtipně přenechal Keržakov. Portugalec ale v nájezdu na Kowalewského neuspěl. Další velkou šanci Zenitu měl Križanac, který zakončoval z rohovém kopu, ale Sibir zachránil na čáře obránce Šulenin. Nápor Zenitu vydržela obrana Sibire půlhodiny, pak si na rohový kop naběhl Belgičan Nicolas Lombaerts a tvrdou hlavičkou otevřel skóre...

Po změně stran Sibir pokračovala v útočení a rodil se tak prostor pro rychlé brejkové hráče Zenitu. V 54. minutě bylo prakticky rozhodnuto, Danny chytrou patičkou vysunul Širokova a ten poslal Petrohrad do vedení 2:0.

V 65. minutě došlo ke kontroverzní události u branky Zenitu, Aňukov vykopl míč před Antipenkem, který byl v jasné šanci, ale současně nabral kotník urostlého útočníka. Píšťalka sudího Turbina ale zůstala němá, penalta se nepískala. Tento moment rozlítil trenéra Sibire Kriušenka, který se o několik minut později pohádal se záložníkem Zenitu Širokovem a následně i se svým trenérským kolegou Lucianem Spallettim.

Do závěrečného hvizdu další branka nepadla, i když k tomu měly příležitosti obě strany. Zenit vyhrál 2:0 a stále drží na čele komfortní šestibodový náskok. Stínem je však zranění Danka Lazoviće, který si po několika minutách pobytu na hřišti poranil koleno.