мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Zenit - Rubin 2:0

31. července 2010 v 16:22 | Martin |  Zápasy
KerzakovRubin
Souboj Zenitu s Rubinem Kazaň měl hodně napovědět o šancích na titul obou mužstev. Po nepohledné urputné taktické bitvě v prvním poločase dokázal Zenit hosty porazit dvěma góly Aleksandra Keržakova, který tak zařídil Zenitu desetibodový náskok právě na Rubin a v polovině soutěže rázně nakročil k boji o mistrovský titul.V zápase po dohodě obou klubů nemohla nastoupit čerstvá posila Zenitu Aleksandr Bucharov, který přišel v létě právě z Kazaně. Na hrotu útoku domácích se tak opět postavil petrohradský odchovanec Aleksandr Keržakov. Od prvních minut se na hřišti neobjevila ani posila Kazaně Obafemi Martins...

Začátek utkání se nesl v duchu tvrdých soubojů a defenzivní taktické bitvy. Tvrdá hra v prvním poločase vyústila hned ve dvě vynucená střídání. S vážným zraněním kotníku byl po necelé minutě odvezen do nemocnice domácí obránce Salukvadze a o několik minut později ho následoval domácí Vladimir Bystrov, který s největší pravděpodobností příjde o odvetu třetího předkola Ligy Mistrů proti Uniree Urziceni.

Pohlednosti zápasu nepřidal ani sudí Karasjov, který hru často kouskoval a hra neměla potřebné tempo. V tomto souboji byl však lepší hostující Rubin a domácího favorita přehrával. O to větší šok přišel v nastaveném čase prvního poločasu, když po křídle unikl Danny, jeho rychlou akci prodloužil Zyrjanov a Keržakov otevřel skóre zápasu. Ještě studenější sprchu mohl hostím uštědřit o pár vteřin později Alessandro Rosina, jeho šanci však Ryžikov bravurně vychytal.

Ve druhé půli se obraz hry zcela obrátil. Domácí Zenit dominoval na hřišti a hosté si nedokázali vypracovávat gólové šance. Nepomohlo ani posílení v podobě Obafemi Martinse, který byl na hřišti prakticky neviditelný. Na hřišti naopak zářil Aleksandr Keržakov, který si vypracoval několik dalších gólových šancí a v 65. minutě jednu z nich proměnil v dvougólový náskok Zenitu.

V závěru zápasu si Zenit vedení bez problémů pohlídal a v 83. minutě stadion Petrovskij odměnil střídání Keržakova potleskem ve stoje. Vítězstvím 2:0 tak Zenit opět zvýšil svůj náskok na čele tabulky a pokračuje ve spanilé jízdě Premier ligou.