мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Zenit - Anži 2:1

4. července 2010 v 20:06 | Martin |  Zápasy
zenitanzi10
V dohrávce odloženého zápasu 11. kola ruské Premier ligy mezi Zenitem Petrohrad a Anži Machačkala dokázal Zenit zvítězit na svém hřišti 2:1 a díky dalším třem bodům zvýšil svůj náskok v čele ligové tabulky. Na prosluněném stadionu Petrovskij se však Zenit musel bít o vítězství až do posledních minut utkání. Hosté z Machačkaly přijeli do Petrohradu značně oslabeni o několik klíčových hráčů a na hrotu útoku musel dokonce nastoupit obránce Ali Gadžibekov. Na střídačce pak měl trenér Gadži Gadžijev k dispozici pouze tři hráče do pole. Přesto však hráči Anži byli domácímu favoritovi dlouho vyrovnaným soupeřem...

Roli favorita začali domácí plnit v 15. minutě, když Zyrjanov poslal přesnou přihrávku napříč pokutovým územím Anži a Vladimir Bystrov krásnou trefou z voleje otevřel skóre zápasu. I v dalších minutách měl Zenit více ze hry, ale hráči hostí pozorně bránili a vyráželi i do nebezpečných protiútoků.

Ve druhé půli se hráči Anži začali stále více prosazovat a dali zapomenout na svou roli outsidera zápasu. V 62. minutě jen těsně minul branku Malafejeva záložník Agalarov a o chvíli později musel Malafejev fantastickým zákrokem vytáhnout střelu Kvirkvelii. Z následného rohu však už nedosáhl na hlavičku Tagirbekova, který zaslouženě vyrovnal na 1:1. Nerozhodný stav drželo mužstvo Anži až do závěrečných minut a zdálo se, že si z Petrohradu odveze cenný bod.

Dvě minuty před koncem však brankář Revišvili ostudně neudržel dalekonosnou střelu Aňukova a Zyrjanov pohodlně dorazil do odkryté brány. Na poslední chvíli tak domácí ukořistili všechny tři body. Hosté pak kromě bodu ztratili i záložníka Corajeva, který byl vyloučen po druhé žluté kartě za zakopnutí míče.