мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

V pohárovém derby Zenit vyřadil Dinamo Petrohrad

14. července 2010 v 10:17 | Martin |  Články
derby2010
Aktualizováno. První kolo ruského poháru přichystalo městské derby, ve kterém se Zenitu postavilo Dinamo Petrohrad. Malá prestiž poháru a tropická vedra však na jedinečný souboj městských rivalů nepřivedly na stadion Petrovskij příliš velkou návštěvu. Domácím mužstvem bylo oficiálně Dinamo, které už v 15. minutě prohrávalo gólem Kanunnikova, jenž nastoupil v základní sestavě místo Aleksandra Keržakova. Další gól se však Zenitu vstřelit nedařilo a v 52. minutě srovnal Rogov na 1:1. Jenže naděje Dinama nevydržely ani pár minut a dvěma góly v 54. a 59. minutě zařídil vítězství Zenitu italský záložník Alessandro Rosina.

V ostatních úterních duelech prvního kola ruského poháru s účastí mužstev Premier ligy pokračovala již každoročně klasická poprava ligových favoritů. Největším překvapením se stalo vyřazení dvojnásobného ligového mistra Rubinu Kazaň, který vypadl v Astrachani s místním Volgar-Gazprom. Vysokou porážku utrpěl Těrek Groznyj ve Vladikavkazu, kde prohrál vysoko 4:0. Ještě o gól větší debakl uštědřila Volga Nižnyj Novgorod Spartaku Nalčik.  Ze zástupců Premier ligy pak nepostouila ani Křídla Sovětů Samara, Sibir musela postup zachraňovat v prodloužení a  Alanija Vladikavkaz dokonce až v sérii pokutových kopů.

Ve středečních zápasech výpadky favoritů pokračovaly. Nejcennější skalp získalo mužstvo Gorňaku Učaly, které na domácím hřišti zvítězilo 1:0 nad Lokomotivem Moskva. Druhým prvoligovým mužstvem, které zakončilo svou pohárovou pouť hned v prvním kole byl ve středečních zápasech Tom Tomsk. Tomsk podlehl FK Krasnodaru na jeho hřišti 2:1 po prodloužení. Příštím soupeřem Zenitu za obhajobou ruského poháru bude Anži Machačkala, která zvítězila 1:2 na hřišti Pskov-747. Zápasy příštího kola budou na programu 22. září.