мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Zenit Petrohrad vítězem ruského poháru!

16. května 2010 v 14:33 | Martin |  Články
vitezpoharu
Zenit Petrohrad ve finále ruského poháru nakonec potvrdil roli jasného favorita a zvítězil nad Sibirem Novosibirsk 1:0. Pohár Zenitu přinesla penaltová trefa Romana Širokova a o hubené vítězství se Zenit musel bát až do posledních minut.V Rostově na Donu hrál Zenit prakticky před domácím prostředím a 8000 fanoušků z Petrohradu hnalo své hráče do útoku hned od prvních minut. Nejaktivnějším byl Aleksandr Keržakov, který podle svého hesla střílel z každé pozice a nejčastěji ohrožoval svatyni brankáře Kowalewského. V dalších minutách Sibir odolávala i dalším šancím Zenitu a držela bezgólovou remízu...

Druhý poločas tak začínal se stejným skóre jako poločas první. Zenit stupňoval svůj tlak a na hřišti bylo k vidění hodně tvrdých soubojů a bitva za každý centimetr na hřišti. V 60. minutě při jednom ze závarů před brankou Sibiri napálil Hubočan míč do ruky záložníka Makarenka a rozhodčí Kolobajev odpískal pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Roman Širokov a poslal svůj tým do vedení.

Po inkasovaném gólu se musela osmělit i Sibir a zahrozila několika nebezpečnými útoky. Zenit však však během několika minut opět převzal otěže utkání, které bez větších problémů dovedl až do nastaveného času. Když se hráči Zenitu chystali k vítězným oslavám, přišla největší šance Sibiri. Ivan Nagibin po centru z pravého křídla překonal brankáře Malafejeva, ale jeho střelu obětavým zákrokem vykopl z brankové čáry obránce Lombaerts.

Zenit tak uhájil hubené vítězství a zaslouženě slaví zisk ruského poháru. Sibir Novosibirsk jako poražený finalista postupuje do Evropské ligy.