мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Výjezd do Ramenskoje

3. května 2010 v 20:23 | Martin |  Ultras & Výjezdy
Do Ramenskoje vyrážíme v pátek v noci mezi posledníma z Petrohradu. Velká část byla z Petrohradu večer vypravena autobusy, "električkáři" byli dávno na cestě a zbytek odjel dřívějšími vlaky. Z poloprázdného nádraží tak vyrážíme spolu jenom s pár dalšíma jednotlivcemi, kteří stejně jako my nestihli koupit dřívější jízdenky do Moskvy. Po necelých devíti hodinách dorážíme do Moskvy, odkud pokračujeme do našeho cíle - do Ramenskoje...


Z ještě lehce prochladlého Petrohradu nás v Moskvě vítá víc než 20 stupňové vedro a po příjezdu na Leningradské nádraží také klasický obrázek Moskvy - míjíme kolem postávající pochybné skupinky Kavkazců, překračujeme všude kolem ležící bezdomovce a míříme na Kazanské nádraží. Vzhledem k tomu, že jsme do Moskvy dorazili poměrně pozdě, tak s pár dalšíma skupinkami v rychlosti jenom těsně chytáme odjíždějící vlak do Ramenskoje. Dobíhání nám zpestřilo i nepřehledné nástupiště příměstských vlaků, kde jsme chvíli marně hledali správnou električku (dokonce ani uvnitř sedící nevěděli kam vlak směřuje... wtf?).

Na třetí pokus sedáme do správného vlaku a po hodině poměrně v klidu (zábava teprve přijde) dorážíme do Ramenskoje.

rama1

Ramenskoje je malinké městečko, kde je pár paneláků, jeden sovětský památník a jinak prakticky nic k vidění. Celkově je to ale hezké a čisté město, jako bychom najednou nebyli vůbec v Rusku. Co nás ale vrací zpět do reality jsou všude postávající kordony milice. Na samotný zápas, jak je to v Ramenskoje zvykem, byly připraveny obrovské policejní manévry, které čítaly kolem 3000 policistů a vojáků. Na zápas kam nás z Petrohradu přijelo kolem 3000 a místních bylo snad ještě míň je to opravdu slušná porce... Ve výsledku pak policie lemuje celou cestu z nádraží až ke stadionu a nepouští nikam do města - ani do místního McDonaldu, který je snad jediným místem, kde se tu dá veřejně najíst.

Náš pokus dojít se po 12 hodinách konečně najíst odráží místní policie a zaterasený chodník tak obcházíme přes trávník mezi jednotlivými kordony. To se očividně dařilo i dalším a na zahrádce před McDonaldem vidíme spoustu lidí v našich barvách. My bez šál sedáme dovnitř, odkud za pár minut pozorujeme na zahrádce první útok domácích chuligánů, kteří nás od teď budou provázet až do odjezdu z města.

Za rachotu židlí, stolečků a kolem probíhající vřavy dojídáme a v pěti lidech jakoby neuzúčastněně mekáč opouštíme. Asi 4 chuligání "hlídkují" před východem, projedou nás pohledem a nemaje u sebe klubové barvy nás nechávají projít ven. Odtud míříme přes lesopark ke stadionu.

rama2

V lesoparku potkáváme naopak skupinku našich chuligánů připravujících se na domluvenou bitku s domácíma. Veselou věcí je to, že prakticky přes celý lesopark se rozkládá zábavný park plný rodin s dětmi a cesta lemovaná policií je asi jenom 10 metrů od místa, kde se skupinka rozcvičovala. No budiž... My se pomalu hromadíme s ostatními u kas a vchodu ke stadionu.

rama3

Na stadion se dostáváme po všeobecně známých místních důkladných prohlídkách. Ochranka nás nechce na stadion pustit prakticky s ničím a nutí nás nechat všechny osobní věci v úschovně před stadionem, která však byla zaplněná a zavřená hned asi po první stovce lidí. Po výhrůžkách policie ať tedy věci necháme venku a dalších dohadech se většina z nás konečně dostává na stadion.

Mezitím před stadionem proběhne setkání chuligánů, které odnese zatčením čtveřice reprezentující naše barvy.

rama4

Na stadioně v Ramenskoje je jako obvykle poloprázdno a nevětší část stadionu tak zajímáme my a policie.

rama4

O tom, že domácí přibližně dvouset členný kotlík a zbytek stadionu překřikujeme se ani zmiňovat nebudu, ale celkově bylo fandění během celého zápasu poměrně na slušné úrovni.


Žádné choreo ani pyro se tentkrát ale nekoná a ani jinak se až do druhého poločasu nic zajímavého neudálo. To změnila až 52. minuta a střídání při kterém nastupuje na hřiště číslo 34, Vladimir Bystrov. Celý stadion a našeho "Jidáše" vítáme pískotem na čež se spontánně spouští naprosto hromový a ohlušující chorál "ně lgi ně predavaj". Ten pokračuje asi 5 minut a je následován dalšími nekončícími chorály proti Bystrovovi v síle jaká už u nás dlouho nebyla.

Makasin, který je spolu s Ruslanem jako lídr ultras pod tlakem klubu na zakončení útoků na Bystrova, se několikrát pokouší začít jiné chorály, což se mu nedaří a po chvíli opouští svoje místo a demonstrativně mizí ze sektoru. Síla a intenzita pokřiků na vlastního hráče naopak zaujala kolem stojící policii a jeden z nich, se nás v prvních řadách se zájmem ptá, co že nám Bystrov udělal. Po zbytek zápasu pak s úsměvem sleduje naše fandění.

rama5
rama6

Po tom co si všímáme toho, že na sektoru chybí Makasin nastává chvilka zmatku a hledáme kdo bude vést. Nakonec se toho ujímá skupinka starších z Něvského Frontu a zbytek zápasu odfandíme pod jejich vedením. Na konci zápasu, vzhledem taky k porci pokřiků proti 34, hráči bez poděkování ihned míří do šaten. Zatleskat a poděkovat přichází alespoň (prakticky klasická) čtveřice Keržakov, Rosina, Lombaerts a Križanac. Respekt jim.

Po cestě ze stadionu opět potkáváme naší starou známou místní skupinu chuligánů čekající u místní samoobsluhy, kde se neúspěšně pokouší smísit s námi a dojít na nádraží, odkud mezitím odjel jeden první vlak zpátky do Moskvy.

Docházíme na nádraží, kde čekáme na další vlak.

rama7
rama8

Mezitím si místní chuligánka našla cestu k nám z druhé strany nádraží a skupina asi 40 lidí se s rachotem vyřítíla přes koleje směrem k našemu nástupišti. Na to reaguje policie hlídkující policie a chvíli skupinku prohání po kolejích. Očividně ne příliš úspěšně. Po odjezdu z Ramenskoje vlak zastavuje poblíž Malachovky kvůli rvačce v jednom z vagónů, která následně pokračuje na nástupišti. Po pár chvílich vlak pokračuje a k večeru dorážíme do Moskvy. Po pár hodinách čekání v Moskvě pak konečně míříme zpátky do Petrohradu.

zdroje: video McFly101010 (YouTube)

<< zpět 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 trev trev | 4. května 2010 v 11:25 | Reagovat

9. hodin.... :)))

2 wozi wozi | 4. května 2010 v 14:11 | Reagovat

suprovej report, díky :)

3 spanhel spanhel | 4. května 2010 v 16:02 | Reagovat

Pěkná práce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama