мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Domácí zápas se Spartakem Nalčik

8. května 2010 v 12:36 | Martin |  Ultras & Výjezdy
O zápase se Spartakem Nalčik jsem se nerozhodl napsat kvůli tomu, že by se na tribunách odehrála buhvíjak zajímavá podívaná (spíš naopak) a už vůbec ne kvůli tomu, že si Nalčik užíval svoji chvilku slávy na špici ligové tabulky. Na posledním domácím zápase jara zřejmě vyvrcholily dlouhotrvající spory v našich řadách a možná odstartovaly zcela nový začátek aktivního jádra fanoušků Zenitu. Na příštím zápase na stadionu Petrovskij tak může být vše úplně jinak, než tomu bylo dosud...


Zápas s Nalčikem byl soubojem o první místo, Petrohrad byl prozářen slunným jarním odpolednem, kasy stadionu hlásily už několik dní předem vyprodáno a nic tak nenaznačovalo ničemu jinému než povedenému fotbalovému odpoledni. Kvůli nově pracujícím stewardům na tribunách se tentokrát na stadion nevypravuju na své místo dole u plotu 12. sektoru, ale na hranici 13. a 14. sektoru, tedy přesně doprostřed naší tribuny. Místo, kde je minimum známých a teritorium patřící Music Hallu (naše přední chuligánka, pozn. aut.).

Čtyři sektory kotle jako vždy plné a začínáme hymnou...

analc1

Jak to poslední dobou začíná být čím dál častěji, začínáme bez choreografií a ani během zápasu se nekoná žádná show, ohně a podobně. Fandění s přibývajícími minutami nabývá na intenzitě a kvalitě, ale stejně se člověk neubrání pocitu, že to jaksi není úplně ono. Makasin s Ruslanem na vížkách střídají klasické a někdy unylé pokřiky a lidem kolem jakoby chyběla ta správná energie a náboj. Ten dodává alespoň "огонь и сила", který sice textem vůbec nezapadá do posledních měsíců, ale svojí energií si získává velkou oblibu.

Na hřišti se ani po přestávce nic zajímavého neděje a Makasin s Ruslanem improvizují vymýšlením nových překřiků jako "один город - одна команда" nebo "нахуй нам нужна эта Динамо" jako reakce na zájem vedení klubu o spolupráci s městským rivalem. Opět všechno bez energie a jedním z mála opravdu srdečných a mohutných pokřiků se stává spontánní "ovcomrdi", když Kavkazci vyvolají na hřišti strkanici s našimi hráči.

O hlavní událost dne se pak postará 62. minuta, ve které dává gól Vladimir Bystrov... Pár vteřin radosti z gólu střídá zmar. Místo radosti z gólu tak sektory opět zaplavuje zoufalost, nadávky a mlčky přihlížení radosti čísla 34. Následuje druhý spontánní pokřik zápasu bez pokynu lídrů "ně lgi ně predavaj". Hlavní tribuny nám odpovídají skandováním "Vova!, Vova!", Ruslan s Makasinem jenom mlčky přihlížejí a pár skupinek kolem nich se pokouší diplomaticky o chorál "огонь и сила", zmar graduje...

Ruslan s Makasinem pod očividným čím dál větším tlakem vedení klubu tak stále více odstupují od ideálů kotle a stále více činí jak velí Gazprom (nikdo si taky nemůže mimo jiné nevšimnout, že poslední dobou všichni lídři ultras chodí na zápasy v jednotných oficiálních dresech klubu od nového sponzora Nike...). Atmosféra houstne a nálada stále hlouběji pod bodem mrazu.

Náladu pak alespoň trochu vylepšuje chorál "pohádka" ("сказка"), který tu zazněl po hodně dlouhé době a doprovází ho hromadné pogování na sektorech.

analc2

Hráči na hřišti však pomalu získávají převahu nad Nalčikem a s několika pohlednými akcemi a góly Dannyho s Širokovem nálada dál stoupá a fandění nabírá na energii. To nezkazí ani závěrečné snížení hostí na 3:1. Zápas tak končí a slavíme vyhoupnutí se na první místo v tabulce. Většina hráčů ihned po hvizdu mizí v kabinách a při závěrečné děkovačce k nám alespoň část hráčů v čele s Aleksandrem Keržakovem popojde alespoň desítku metrů a oplacuje nám potlesk.

S Keržakovem děkovali jako vždy Lombaerts se Širokovem a tentokrát i Aňukov, Malafejev a Kanunnikov (snad si pamatuju dobře).


Utkání tak končí a kromě radosti z vítězství zůstává v hlavách všech to, co v posledních zápasech vrcholí na sektorech. Naši lídři se stále více stávají loutkami Gazpromu a spousta lidí tiše nebo nahlas volá po jejich odvolání. Nálada na dnešním zápase možná byla závěrečnou hořkou kapkou celého románu a Ruslan druhý den zatím neoficiálně prohlašuje: "nebojte, už hodně brzo dostanete všechny podstatné odpovědi..." Nezbývá tedy než čekat, jakým způsobem dopadne hnutí, které rozvrátil jeden nákupní rozmar bezohledného vedení a jeho posila s číslem 34...

<< zpět

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stas87 stas87 | 9. května 2010 v 8:47 | Reagovat

je fakt hnus co gazprom nakupom 34 rozputal...ide to do sracek lenze gazpromu zatial nahravaju vysledky a tak sa nic nezmeni...

2 Martin Martin | E-mail | Web | 9. května 2010 v 10:28 | Reagovat

Presne tak :( ...taky proto i kdyby uz vubec nic jinyho, tak kvuli tomu aby tohle vsechno prestalo vzdycky budu chtit aby Bystrov odesel nebo alespon nehral. Kdyz si vzpomenu jaky to bylo treba dva roky zpatky :/ ....BYSTROV FOR SALE!

3 Richardcic Richardcic | E-mail | Web | 12. listopadu 2017 v 23:21 | Reagovat

Doctors have many challenges to face as they are perennially surrounded by patients, diseases, hospital duties and over-extended or odd shift timings. Universally, doctor is considered to be a noble profession and respectable one at that, but a doctor also has to work under immense pressures, emotional strains and other physical challenges.

A regular physician like most of us at some point face will have to deal with personal situations such as important family affairs, family holidays, sickness or pregnancy that may force them to abandon medical duties. At the same time, a hospital or a healthcare facility is also constantly faced with emergency situations that demand all hands on deck round-the-clock. Therefore, every hospital, clinic or nursing home is compelled to hire locum tenens or substitute doctor in order to keep the staffing under control at all times.

In fact, locum doctors are the most valuable asset for the medical community because they provide quality medical care and act as a helping-hand in emergency situations when the medical facilities need them the most.

Unlike regular or permanent doctors, locum doctor jobs are also ideal career options for medical interns and graduates because they offer a wide array of medical exposure in varied medical specialties, work cultures and healthcare systems. Locum jobs are challenging and flexible, thus an increasing number of medical professionals have benefitted from these jobs, so whether one is looking for a family physicians position or in a hospital or in a clinic, locum jobs for doctors are available at all levels and in different healthcare systems.

In addition, being a locum doctor gives a medical professional the control over their working hours, location of work and choice of area of specialisation. Technically, locum positions are not restricted to general physicians but they are also extended to other fields of medical specialisations such as cardiology, neurology and many more.

Travelling can be an integral part of locum jobs, and these distinctive features are a boon for many dedicated medical professionals who are eager to expand their medical careers with loads of multi-cultural medical experiences. The fact that locum agencies in the UK recruit tens of thousands of locums from across the globe in various NHS hospitals, private clinics, nursing homes and other public hospitals speaks volume of the popularity of locum jobs.

Locating or getting a locum tenens job is a simple task as long as you are registered with one of the many reputable locum agencies. These agencies act as the middle man between locum tenens and medical facilities, and they also look after all the details pertaining to travel for locum tenens, accommodation and the nature of locum work.

Thus, maintaining a healthy locum doctor-agency relationship benefits both the parties, and it also increases the probability of getting recommendable employment opportunities and businesses or vice-versa.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama