мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Zenit postoupil do semifinále ruského poháru

7. dubna 2010 v 20:34 | Martin |  Články
Tver
Ve čtvrtfinále ruského poháru si Zenit bez větších problémů poradil s třetiligovou Volgou Tver a vybojoval postup do semifinále. Trenér Spalletti nechal na lavičce odpočívat hned několik opor včetně Dannyho, Danka Lazoviče nebo brankářské jedničky Malafejeva. V brance Zenitu tak poprvé dostala příležitost zimní posila z FK Moskva Jurij Ževnov, během zápasu však Ževnov neměl příliš přiležitostí k ukázání svých brankářských dovedností. Celou jedenáctku pak s kapitánskou páskou přivedl na hřiště útočník Aleksandr Keržakov. Zápas od prvních minut ovládali domácí a hostující Volga se zmohla jen na pár neškodných výpadů...

V útočné fázi Zenitu chyběl pohyb i finální přihrávka a hostující beton dlouho odolával. Do výraznější šance se dostal až ve 24. minutě po chytré přihrávce Rosiny maďar Szabolcs Huszti, kterého v pokutovém území fauloval obránce Uzojkin. Sám Hustzi nařízený pokutový kop s přehledem proměnil a poslal svůj tým do vedení.

Ve druhém poločase tlak Zenitu sílil a proti unavené obraně si vypracoval řadu gólových šancí. Zvýšený tlak se zúročil v 59. minutě, když druhý gól vstřelil zpoza pokutového území Vladimir Bystrov. Po druhém gólu začal festival neproměněných šancí Zenitu, které domácí buď překombinovávali, nebo nepřesným zakončením zahazovali. Varováním ze strany Volgy byla pouze standardní situace, po které vstřelil gól Sergerj Drjagin. Trefa však nebyla uznána kvůli postavení mimo hru a Zenit tak v poklidu zvítězil 2:0.

Jednoznačný průběh měly i ostatní čtvrtfinálová utkání, ve kterých dominovala mužstva Premier ligy. Sibir si na domácím hřišti poradila s Luč-Energií Vladivostok vysoko 3:0 a stejným výsledkem zvítězila i Alania na hřišti Mordovie Saransk. V posledním duelu postoupil kontumačně Amkar Perm po odstoupení FK Moskva ze soutěže. Právě mužstvo z Permi bude soupeřem Zenitu v semifinále.