мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Spalletti: "Bystrov hraje pořád venku"

13. dubna 2010 v 23:59 | David Kubáň / www.eurofotbal.cz |  Články
svinja
Zenitu Petrohrad se vydařil start v ruské Premier Lize, ne se vším je však Luciano Spalletti spokojen. Holohlavý stratég se opět vrátil k citlivému tématu Bystrov. Podle něj není možné, aby na domácí půdě hrálo deset hráčů a jedenáctý hrál neustále venku. Odchovanec Zenitu Petrohrad Vladimir Bystrov odešel v létě roku 2005 k týmu největšího rivala Spartaku Moskva a navíc během působení v červenobílém dresu proslul různými provokacemi a urážkami na adresu Zenitu. Když se Bystrov uprostřed sezóny 2009 do Zenitu vrátil, vyvolalo to obrovskou nenávist ze strany fanoušků Petrohradu. Ta Bystrova pronásleduje dodnes...


"Na stadionu Petrovskij je vždy úžasná atmosféra, cítíme se jako doma. Tady ze sebe hráči vydají víc, než mohou. Mám jen jednu výhradu. Je mi líto, že se tato pozitivní atmosféra přenáší jen na deset hráčů, ne na všech jedenáct. V Zenitu je hráč, který neustále hraje venku. Je to Bystrov," řekl Spalletti novinářům po úspěšném utkání s Lokomotivem Moskva.

"Máme velmi jednotný tým, proto všichni hráči cítí to samé, co Bystrov. S absolutní jistotou mohu říct, že Bystrov zná barvy Zenitu a ví, co znamená hrát za tento klub. Chtěl bych poděkovat za vítězství hráčům, kteří hráli doma, chci poděkovat i Bystrovovi, který hrál venku."

Mezitím pokračují různá opatření ze strany vedení klubu, aby se urážkám na adresu Bystrova zamezilo. Bezpečnostní služba Zenitu dokonce nepovolila fanouškům pronést na stadion banner s textem: "Domov - tam kde tě mají rádi a věří v tvé schopnosti. Sašo (Alexandr Keržakov, pozn.redakce), vítej doma", s odůvodněním, že tato slova nepodporují Keržakova, ale jsou zaměřeny proti Bystrovovi.

<< zpět

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama