мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Penaltové drama poslalo Zenit do finále poháru

21. dubna 2010 v 20:10 | Martin |  Články
poharperm
V semifinále ruského poháru Zenit postoupil přes Amkar Perm a potřetí v historii si zahraje finále poháru. Luciano Spalletti opět lehce promíchal sestavou, ale na hřiště poslal většinu základní sestavy. Na umělém trávníku v Permi se od prvních minut hrál poměrně otevřený fotbal, ale o něco více šancí měl hostující Zenit. Během základních 90 minut však žádný gól nepadl a po bezbrankovém prodloužení dospěl zápas k sériím pokutových kopů. Na straně Zenitu všechny pokusy proměnila čtveřice Keržakov, Širokov, Danny a Lazovič. Naopak ránu Popova kryl brankář Malafejev a závěrečnou penaltu poslal Bělorukov mimo. Po remíze 0:0 tak Zenit postupuje 4:2 na penalty...

Ve druhém semifinále se utkala Alania Vladikavkaz se Sibirem Novosibirsk. V souboji dvou nováčku Premier ligy zvítězila s přehledem domácí Sibir 3:0, když všechny tři góly vstřelil kapitán Medvěděv. Svým hattrickem tak Medvěděv poslal Sibir do finále poháru a historicky i do Evropské ligy. Zenit si totiž pro příští rok už vybojoval postup do předkola Ligy mistrů a podle posledních pravidel je druhým postupujícím do evropských pohárů poražený finalista a nikoliv šestý z ligy jak tomu bylo v minulosti. Finále poháru mezi Zenitem a Sibirem proběhne v neděli 16. května v Rostově.