мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

CSKA - Zenit 0:2

29. dubna 2010 v 0:25 | David Kubáň |  Zápasy
cskazenit2010
V jednoznačnou záležitost se proměnila dohrávka čtvrtého kola Premier Ligy mezi favority na mistrovský titul domácím CSKA Moskva a Zenitem Petrohrad. Hosté na hřišti celý zápas dominovali a po gólech Križanace a Keržakova si odváží z Chimek tři body. Proti CSKA v Moskvě vyhrál Zenit poprvé od roku 1998. Trenér CSKA Leonid Sluckij vsadil na rozestavení 4-4-2, které mu přineslo dobrý výkon a body ze Sibire. Jen na lavičce zůstaly ostrá křídla Armějců Mark González a Miloš Krasič. Hostujícímu Zenitu chyběli kvůli zranění záložníci Lazovič a Bystrov, v sestavě je lodivod Luciano Spalletti nahradil Širokovem a Rosinou...

Duel o první místo nenabídl vyrovnaný fotbal, jak se očekávalo, ale naprosto dominanci Zenitu Petrohrad. Už v páté minutě rozehrál Alessandro Rosina rohový kop na Križanace, který vyhrál důležitý souboj proti strážci Šemberasovi a nohou v pádu dopravil míč za záda brankáře Akinfejeva...

Armádní celek se proti dobře organizovanému Zenitu v útoku vůbec neprosazoval. Naopak pár minut po úvodní brance byl blízko druhé branky Zenitu Keržakov. Portugalec Danny vybojoval míč, bleskově vyrazil do protiútoku, uvolnil ruského reprezentačního útočníka, ale ten proti Akinfejevovi selhal. Dvakrát v koncovce neuspěl Ital Rosina.

Mizerný výkon "Koňů" nezůstal po změně stran bez odezvy. Leonid Sluckij sáhl k osvědčenému rozestavení 4-2-3-1 a stáhl ze hřiště Mamajeva s Necidem, které nahradil Gonzálezem a Krasičem. Ani nové tváře na hřišti mdlou hru CSKA neoživili.

Několik minut po zahájení druhého poločasu se v obrovské šanci zjevil záložníka Zenitu Rosina, ale místo střely volil kličku a v té se následně utopil. Prakticky jedinou vážnější šanci domácího týmu měl na kopačce v 50. minutě Alan Dzagojev. Mladý génius vystihl zlou rozehrávku Križanace, ale akci zakončil do boční sítě.

Petrohrad pokračoval s vytvářením si gólových příležitostí. Přímý kop Keržakova jen těsně minul tyč Akinfejevovy svatyně a po pěkné akci hlavou přestřelil Danny. Druhé branky se Pitěrci přeci jenom dočkali, v 65. minutě Alexandr Keržakov na hranici pokutového území obelstil Berezuckého a nádhernou střelou na vzdálenější tyč rozvlnil síť. Radost Keržakova byla veliká, pro historický nejúspěšnějšího kanonýra Zenitu Petrohrad to byla teprve první branka v této sezóně.

Po druhém kole CSKA úplně rezignoval a do závěrečného hvizdu sudího Gvardise Petrohrad v exhibičním stylu kontroloval míč. Poloprázdné tribuny stadionu v Chimkách dnes viděli hon kočky s myší a svěřenci trenéra Luciana Spallettiho se po vítězství 2:0 dotáhli na vedoucí Spartak Nalčik.