мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Dinamo - Zenit 1:2

27. března 2010 v 18:59 | Martin |  Zápasy
Danny
Zenit Petrohrad ve 3. kole Premier ligy zvítězil v jednom ze šlágrů kola 2:1 nad Dinamem Moskva a na stadionu v Chimkách tak dokázal porazit velkého moskevského rivala, když na góly Dannyho a Vladimira Bystrova dokázal zareagovat pouze z penalty Kirill Kombarov. Hráči domácích byli v úvodu zápasu aktivnější, rychlými akcemi rozebírali obranu Zenitu a vypracovali si několik šancí. Na druhé straně byl však velice aktivní Srb Danko Lazovič, který už ve 12. minutě krásnou přihrávkou vyslal do první gólové akce utkání Dannyho. Branka bývalé hvězdy Dinama domácí hráče naprosto opařila a na hřišti začali dominovat hosté z Petrohradu...

Pohledný fotbal v rychlém tempu nabídl druhý gól za dalších jednadvacet minut, když si Lazovič efektně zpracoval dlouhý míč ze středu hřiště a nabídl další gólovou přihrávku Dannymu. Danny tentokrát však zamířil pouze do břevna a do odkryté brány musel dorážet Vladimir Bystrov. Dvougólové vedení pak hosté v poklidu udrželi do konce poločasu.

Ve druhé půli rychlé tempo hry lehce opadalo, ale iniciativu přebralo domácí Dinamo a začalo si vypracovávat příležitosti před brankou Malafejeva. Fantastickým momentem se pak v 54. minutě blýsknul domácí Samedov, když krásným sólem doslova posadil na zadek hned několik obránců hostí. Samedovovu troufalou akci zastavil skvělým zákrokem až brankář Malafejev.

V 66. minutě však Malafejev nedovoleně sestřelil v pokutovém území aktivního Samedova a Dinamo vybojovalo pokutový kop. Penaltu s přehledem proměnil Kirill Kombarov a vykřesal pro domácí naději na srovnání. V závěru si však Zenit dokázal vedení pohlídat a zaslouženě vyhrál 2:1.