мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Zenit - Těrek 2:0

8. listopadu 2009 v 22:37 | David Kubáň |  Zápasy
Zenit Petrohrad se po vítězství 2:0 nad Těrekem Groznyj vrátil na třetí místo, před svými konkurenty má nyní dvoubodový náskok. Hrdinou zápasu se stal turecký útočník Fatih Tekke, který dal obě branky domácích. Zenit hostil na svém stadionu Těrek Groznyj, který v posledních týdnech působí odevzdaným dojmem. Herní projev Čečenců se nezměnil ani na stadionu Petrovskij. Zenit Petrohrad měl od prvních minut drtivou převahu, která vyvrcholila úvodním gólem Tekkeho, centr Radka Šírla dopravil Turek hlavou za záda bezmocného brankáře hostů Dikana. O třináct minut později měl Tekke prsty v dalším gólu, po jeho střele si dal Ucijev vlastní gól. Hosté se za celý první poločas neprosadili do šance...

Po změně stran Zenitu stačil i profesorský výkon, aby si v poklidu pohlídal dvoubrankové vedení. Domácí přidali ještě třetí gól, ale ten sudí Baskakov pro faul na Zabavníka neuznal. Výkonem na půl plynu tak Zenit stáhl náskok Spartaku a zajistil si alespoň teoretické šance na stříbrné medaile. V posledních dvou kolech ho čekají zápasy s oběma lídry - v Kazani a doma se Spartakem Moskva.