мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Zenit - Spartak 2:1

29. listopadu 2009 v 14:50 | David Kubáň |  Zápasy
Po včerejším vítězství dublu, získal Zenit vítězství nad Spartakem i v hlavní soutěži. Zenit ve šlágru posledního kola ruské Premier Lize vybojoval důležité vítězství 2:1 proti Spartaku Moskva. Domácí se po výhře udrželi na třetím místě a v létě si zahrají předkolo Ligy mistrů. O góly Zenitu se postarali Zyrjanov a Lombaerts, za hosty v závěru snižoval střídající Fathi. Očekávaný duel na nekvalitním terénu stadionu Petrovskij se nesl v duchu boje a mnoha nepřesností. Oba celky toho první poločas moc nepřevedly, větší šance měli hosté, Wellitona na poslední chvíli zastavil Hubočan a Makejev z dobré pozice po zmatku v pokutovém území pálil nad branku...

Gólu se nicméně diváci přeci jenom dočkali v závěru poločasu a to na druhé straně. Ještě předtím však šel pod sprchy domácí záložník Huszti poté, co byl sudím Suchinou potrestán druhou žlutou kartou za snahu rychle rozehrát. Místo vyloučeného Husztiho se tak rozehrání přímého kopu ujal Konstantin Zyrjanov a na rozdíl od svého spoluhráče volil přímou střelu, která překvapila Džanajeva a rozvlnila síť.

Domácím vyšel i úvod druhého poločasu, nikým nehlídaný zadák Zenitu Lombaerts zvýšil z rohového kopu hlavičkou na 2:0. Ve zbytku zápasu se Zenit Petrohrad v početním oslabení bránil tlaku Spartaku, ale útoky hostů byly vesměs sterilní až na hlavičku Ibsona, kterou zázračně zlikvidoval Malafejev.

V závěru utkání se Spartak dočkal snížení, centr Makejeva proměnil v gól střídající Malik Fathi. Víc už ale Zenit hostům nepovolil a letošní sezónu ruské ligy zakončil třetím místem.