мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Ultras odstupují od přímého hanobení Bystrova

14. listopadu 2009 v 16:06 | Martin |  Ultras & Výjezdy
Tento postoj včera předali lídři Ruslan s Makasinem celému kotli. Vše přichází v situaci, kdy situace mezi fanoušky kolem Vladimira Bystrova zašla příliš daleko a v době kdy stadion Petrovskij čeká největší a nejdůležitější bitva s největším rivalem Spartakem Moskva. Dohoda mezi nimi a několika hlavními brigádami existovala již před zápasem s Těrekem Groznyj, kde však došlo k prvnímu problému. Jedna z brigád porušila domluvu a začala se skandováním "Bystrov svině". To před zraky celého stadionu vyústilo k fyzickému napadení hřišníků ze strany jednoho z lídrů, Ruslana. Pro pochopení celého incidentu a postoje vedoucích vydal Ruslan prohlášení celému kotli.

Zde ve zkratce hlavní myšlenky několikastránkového prohlášení lídrů ultras Zenitu...


Naše, ještě velice mladé, fanouškovské hnutí ultras prošlo v posledních letech obrovským rozvojem a stali jsme se nejlepšími v zemi. Dosáhli jsme kvalit a respektu alespoň srovnatelnými s Evropou. Hlavní silou hnutí ultras je jeho jednotа a společná idea. Vladimir Bystrov, aniž by to sám tušil, se však stal kamenem rozkolu nás všech. Vladimir bystrov není hajzl, jak ho mnozí nazývají. Tak můžeme nazvat třeba ty, co zabíjeli děti v Beslanu. Vladimir bystrov je jen blbeček co se neumí chovat jako profesionální fotbalista. Tenhle jeden člověk nyní rozkymácel loďku na které my všichni společně plujeme. Rozbíjí to, co se dlouhé roky budovalo, Hnutí Fanoušků Zenitu. Situace zašla příliš daleko a přivedla všechny do slepé uličky. Kvůli nepřemýšlení dopředu? Kvůli nedostatku zkušeností? Kvůli vlastním ambicím?

Nyní odpovězte sami sobě, stojí bystrov za to, aby se zničilo vše co bylo vytvořeno? Pro mě je odpověď jednoznačná. Vladimir bystrov ničí celé fanouškovské hnutí Zenitu a z této situace je nutný východ, který by uspokojil všechny. Naše pozice zůstane stejná: "Bystrov na prodej" (
pozn. tento jediný transparent zůstane na stadioně Petrovskij), ale v našem repertoáru nyní zůstane jen ideologický chorál, který danému člověku bude navždy připomínat jeho činy v historii našeho klubu. (pozn. chorál "Не лги не предавай" viz. chorály)

P.S: Mnozí mne odsuzují za události při zápase s Těrekem. Jádro problému bylo v tom, že vše zde napsané bylo dohodnuto s lídry některých brigád. Jedna ze skupin však postupovala podle svého i napříč naší dohodě. Neporozumění mezi lídry je odrazem toho co se děje. Když tobě říkají jedno, ale sami dělají druhé. Učte se důvěřovat si a vážit si jeden druhého.

Ruslan, UF


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama