мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Domácí zápas s Nalčikem

27. října 2009 v 20:34 | Martin |  Ultras & Výjezdy
Zážitek z nedělního zápasu proti skoro předposlednímu Nalčiku se opět točil kolem hlavní postavy Zenitu posledních dní - Vladimira Bystrova. Kromě spousty gólů (Zenit s Nalčikem remizoval 2:2) tak provázel zápas na tribunách další boj mezi kotlem a "zbytkem světa" fotografie uvniř článku...


Nedělní poledne bylo už pořádně mrazivé - i na Petrohrad bylo ke konci října poměrně studené počasí. Teplota padala k nule a k tomu navíc mrazivé mrholení a studený vítr.


Na zápas se tak vypravuju až chvíli před zápasem, abych dlouho nemrznul. Na mostu si přebírám permanentku (tentokrát btw jeden z nejstarších abonů v kotli vůbec, majitel na zápas nemohl kvůli horečce) a přes dav u kontrol se tlačim ke stadionu. Na sektor dorážim akorát ve chvíli kdy nastupujou mužstva na hřiště.

Zápas začíná a na sektorech ticho... důvod je na první pohled poměrně jasný. Na stupíncích u prostředních sektorů kotle chybí oba lídři Makasin s Ruslanem. O důvodu jejich absence na zápase se nikdo nějak konkrétně nebavil, ani žádná oficiální informace se neobjevila, ale všem je poměrně jasné odkud vítr vane. Oba lídři jsou jako všeobecně i mediálně známí zástupci ultras nepochybně pod obrovským tlakem vedení klubu kvůli nepokojům ohledně nákupu Vladimira Bystrova ze Spartaku Moskva (více zde, zde a zde) a vše si vybírá svojí daň.

Po chvíli se alespoň bubeník přesouvá do středu kotle a dává pokyn ke klasické úvodní hymně. Veškeré fandění je pak během zápasu poměrně chatrné, kotel neni schopen se sjednotit, během zápasu je poměrně dost míst bez fandění a celkově atmosféra oproti jiným zápasům nijak neuchvacuje. Nejhlasitěji a nejlíp pak zní alespoň oblíbené "Bystrov svině" a další antibystrovské pokřiky - na to hlavní tribuny odpovídají pískotem směrem k nám a sám Bystrov prvním gólem Zenitu.

Na 16. sektoru se mezitím objevuje transparent "Bystrove, jsi doma".


Transparent údajně připravili sami zástupci klubu a zaplatili několik fanoušků ze 16. sektoru, který nejaktivněji vystupuje proti kotli na obranu zrádce Bystrova. Samotným fanouškům byla zajištěna i ochranka od klubu, která transparent poměrně vehementně bránila. Na hranici kotle a 16. sektoru vzniká pár menších potyček, ale nic většího se neděje.

V kotli se pak za bouřlivý reakce nás všech najednou objevuje Ruslan a agresivně rozjíždí kotel. Ale jak rychle se na stupínku objevuje, tak rychle zase mizí a fandění zase upadá. Na našem sektoru připravujeme alespoň jednu menší dýmovnici, která nakonec stejně pořádně nehoří. (jakoby symbolicky k celýmu zápasu) Dýmy však ocenila policie, která k nám o poločase nabíhá. Po menší strkanici ale nakonec nikoho neodvádí a odchází.


Ve druhém poločase se objevují dva stateční, kteří vybíhají na hrací plochu směrem k 16. sektoru a pokouší se servat trasparent "Bystrove, jsi doma". Ochranka ale oba bleskově zpacifikuje.


Menší skupinka v kotli pak za pokřiku "Bystrov je čůr*" vytváří choreo z kondomů, které se posléze v poměrně velkém počtu vznáší nad stadionem a na hrací ploše.


Mezitím pomalu končí zápas na hřišti, kde Zenit hraje s Nalčikem 2:2. Ze 16. sektoru po závěrečném hvizdu mizí ochranka a z kotle se směrem k sektoru vydává HOLKA, která nakonec trasparent "Bystrove, jsi doma" přecejen strhává. Skupinka fanoušků z kotle se pak vydává před východ 16. sektoru a skanduje "Bystrov svině". Několik lidí je napadá a před sektorem se strhává menší bitka, která skončila několika krvavými šrámy zúčastněných. (video neni moje)


Promrzlí pak opouštíme stadion a Zenit remízou na hřišti pomalu ztrácí šanci na mistrovský titul...


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama