мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Válka za Bystrova

28. září 2009 v 11:35 | Martin |  Články
Už měsíc uplynul od kontroverzního návratu Vladimira Bystrova ze Spartaku Moskva, ale hráčovo jméno stále plní stránky novin a diskusí. Přestup Bystrova vyvolal obrovský odpor z řad fanoušků.Z války fanoušků proti Bystrovovi se však v posledních týdnech stala válka uvnitř fanouškovského hnutí Zenitu. Válka v pravém slova smyslu. Od horečných diskusí se přešlo k hádkám, urážkám až po fyzické napadání, které v posledním zápase proti CSKA vyústilo v hromadnou rvačku přímo na stadioně Petrovskij mezi kotlem a "kuzmou" z hlavních tribun...


Celý konflikt proběhl na hranici 15. a 16. sektoru. Tedy na místě, kde přímo sousedí ultras s obyčejnými diváky, odděleni jen nízkým kouskem plotu. Incident začal ve chvíli, kdy kotel začal skandovat "Bystrov svině" na což se zvihla vlna nevole z řad kuzmy. Diváci začali nadávat a útočit proti kotli.

Nadávky a provokace nakonec přerostly v přestřelku sedačkami, kterou ukončil až zásah OMONu a domluva s Ruslanem, vedoucím nejbližšího 14. sektoru.


Celý zápas pak tradičně provázely souboje v hledišti, kdy jedna strana Bystrova urážela a druhá pískala a hráče podporovala. Všechno pak završovaly drobné incidenty a fyzické napadání v okolí stadionu. Všechno kvůli jednomu Bystrovovi...

Odchovanec Zenitu, který se po svém odchodu k největšímu rivalovi Spartaku Moskva, se stal nejnenáviděnejším hráčem celého Petrohradu. Bystrov se v tisku netajil svou láskou ke Spartaku a svůj bývalý klub a fanoušky urážel a provokoval. V derby proti Spartaku Moskva pak i hlavní tribuny držely ohromný transparent s hráčovou podobiznou a textem "Byl on vůbec člověk?". Jeho fotbalové kvality, oproti těm lidským, však byly neoddiskutovatelné. Bystrov patřil k nejlepším hráčům ligy a k oporám reprezentace. Letošní sezonu pak odehrál ve famózní formě a bohatá peněženka Gazpromu se otevřela.

Klub nehledě na své fanoušky a nehledě na čest klubu přivedl Jidáše zpět. V moderním fotbale tak opět vyhrály peníze a honba za úspěchem za každou cenu. Klub tak znovu utrpěl na svojí pověsti tentokrát tím, že za své bezedné finance přivádí nejlepší hráče ligy, oslabuje soupeře a navíc omilostňuje hráče, jenž klub tak pošpinil.

Na hřišti Bystrov září i v dresu Zenitu a mnozí najednou začínají zapomínat. Diváci dychtící jen po trofejích (přesně ti, kteří klub opustí když se nebude dařit) jsou nadšení a začínají válku do vlastních řad. Nehledě na góly na hřišti tak příchod Bystrova rozkládá fanoušky, mužstvo a celý klub - opravdu tohle vedení chtělo?

CONTRO IL CALCIO MODERNO!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 trev trev | 30. září 2009 v 9:04 | Reagovat

něco  trochu podobného se stalo tehdy na bazalech, jak tam hrála sparta a fans GKS tam chtěli zautočit na kotel sparty..Kotel FCB projevoval soudružnost ale zbytek stadionu řval "polské kurvy"....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama