мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Zenit - Tomsk 0:2

9. srpna 2009 v 21:04 | David Kubáň |  Zápasy
Zenit Petrohrad prohloubil svoji výsledkovou krizi, když před domácím publikem na stadionu Petrovskij nestačil na třináctý Tom Tomsk. Zenit tak prodloužil svou sérii bez výher a čelo tabulky se mu stále více vzdaluje. Po sedmnáctém kole klesl v ligové tabulce až na sedmé místo. Nejaktivnějším hráčem Zenitu prvních minut byl bývalý hráč Tomsku Sergej Kornilenko, který dvakrát střílel z výhodné pozice. Domácí Petrohrad měl více ze hry, Tomsku nezbývalo nic jiného než se bránit, ale úspěšně se mu to dařilo. Favorit mohl hostům zatápět ještě víc, kdyby se mu dařilo kopat rohové kopy, v této disciplíně však selhal jak Rosina, tak Huszti...

Druhý poločas začal obrovskou příležitostí Zyrjanova, na střelu zkušeného záložníka ale pohotově zareagoval Parejko. Nedáš - nedostaneš, obránce Zenitu Meiru předskočil Jokič a otevřel gólový účet zápasu. Po inkasované brance to měl Zenit ještě mnohem těžší při dobývání zahuštěné obrany Tomsku. A přišel také druhý úder do sítě Zenitu, roh Volkova zakončil hlavou Charitonov a zvýšil na 2:0 pro hosty.

Zenit, který si před startem ligy nedával jiné cíle než titul, ztrácí na vedoucí Rubin Kazaň už deset bodů. Loňský vítěz Poháru UEFA je v tabulce na sedmém místě. Znamená to konec úspěšného trenéra Dicka Advocaata?