мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

V osmifinále ruského poháru Zenit vyřadil Nižnyj Novgorod

5. srpna 2009 v 20:26 | Martin |  Články
V osmifinále poháru přivítal Zenit na stadionu Petrovskij druholigový Nižnyj Novgorod. V zápase poprvé nastoupila čerstvá posila z Turína Alessandro Rosina. Talentovaný Ital patřil k nejaktivnějším na hřišti a ve 39. minutě otevřel skóre utkání, když si elegantně položil obránce soupeře a zakončil přesně k tyči. Zenit až do konce poločasu v klidu kontroloval hru a do šaten šel s jednogólovým vedením...

Ve druhém poločase mužstvo pokračovalo v dominanci na hřišti a hosty několikrát musel zachraňovat výbornými zákorky až brankář Kočenkov. Když už se zdálo, že je o výsledku zápasu rozhodnuto přišel v 82. minutě šok z čistého nebe v podobě gólu Maxima Zjuzina. Zenit tak letos už po několikáté ztratil vítězství v posledních minutách hry. V prodloužení však Zenit nenechal nic náhodě a v 97. minutě poslal domácí opět do vedení střídající Križanac. Ve zbytku utkání už si Zenit zápas pohlídal a zvítězil 2:1.

V ostatních zápasech se prodlužovalo i ve Vladivostoku, Vladikavkazu a Tveri. Vladivostok v prodloužení porazil Energii Chabarovsk, Alania Vladikavkaz porazila Volgar-Gazprom a Volga Tver až po penaltách vyřadila Avangard Podolsk. Právě Tver bude příštím soupeřem Zenitu ve čtvrtfinále poháru. Do toho se nedostal Spartak Moskva, který podlehl FK Moskva 1:2. Posledním zástupcem Premier ligy v poháru je Amkar Perm, který si poradil s Podolskem rovněž 2:1.