мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Nacional - Zenit 4:3

21. srpna 2009 v 13:12 | Martin |  Zápasy
V prvním utkání čtvrtého předkola Evropské ligy Zenit po sedmigólové přestřelce podlehl Nacionalu Funchal 4:3. I přes porážku si tak v pohárové matematice veze do odvety poměrně příznívý výsledek se třemi vstřelenými góly na hřišti soupeře. Po nešťastném losu před dvěma týdny přišla několik dnů před zápasem další špatná zpráva pro fanoušky Zenitu. Klub se nedokázal s portugalci dohodnout na televizních právech a portugalská strana odmítla vyrobit jakýkoliv přenos zápasu. Kromě přibližně stovky statečných, kteří se na zápas vydali napříč celou Evropou, tak neměli fanoušci žádnou možnost jak důležitý zápas o postup do základní skupiny Evropské ligy sledovat...

Mužstvo Zenitu dorazilo na prosluněnou Madeiru se značně zdecimovaným kádrem. Kromě dlouhodoběji zraněných Dannyho, Ionova a Kima nemohli k zápasu nastoupit ani Križanac, Šírl a Fajzulin. Na lavičce se tak ukázala i trojice mladíků Baškirov, Ignatovič a Kanunnikov.

Utkání začalo vyrovnaně, ale nezvykle úzké hřiště ve Funchalu očividně dělalo hostům problémy. Problémy hráčům Zenitu navíc dělal i hlavní arbitr Dzaner Cakir, který nechával hře velmi volný spád a nepískal ani očividné fauly. Ve 30. minutě domácí po chybě Malafejeva otevřeli skóre zápasu a hráčům Zenitu bylo ještě hůře. Sedm minut po prvním zásahu domácích přišla další chyba Malafejeva při vybíhání a Aurelio přidal druhý gól. Alespoň kontaktní gól vstřelil v 44. minutě Igor Semšov.

Po návratu z kabin vrátil domácím dvougólové vedení Silva, ale hned o dvě minuty později snížil opět střelec posledních dní Igor Semšov. Hráči Zenitu ve druhém poločase kontrolovali míč a byli lepším mužstvem, ke vstřelení srovnávacího gólu jim však bránila nepřesnost v zakončení, břevno soupeřovy branky a množství faulů domácích, které zůstaly neodpískány.

V obraně ale hráči hostí kupili obrovské množství chyb a po jednom z protiútoků Nacional zvýšil na 4:2. V tu chvíli už byli na hřišti střídající Rosina, Tekke a mladý Ignatovič. Posledního snížení nepříznivého skóre se Zenit dočkal až ve třetí nastavené minutě, kdy se trefil střídající Fatih Tekke a vybojoval tak poměrně příznivý výsledek do odvety. Na domácím hřišti v Petrohradu tak stačí Zenitu k postupu zvítězit o jeden gól...