мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Dick Advocaat se naposledy rozloučil s Petrohradem

15. srpna 2009 v 13:42 | Martin |  Články
Včera dopoledne proběhlo v Petrohradě druhé velké loučení za poslední dobu. Po Anatoliji Tymoščukovi připravili fanoušci Zenitu velkolepé rozloučení i trenéru Dicku Advocaatovi. Kolem dvou tisíc lidí v zenitovských, nebo trenérových rodných oranžových barvách provedlo poslední Advocaatovy kroky Petrohradem. Přestože informace o plánované akci pronikly o den dříve i do médií, tak sám Advocaat neskrýval překvapení a dojetí a neubránil se ani slzám dojetí. Stejně tak jako Vlastimil Petržela, kterého před třemi lety doprovázelo skoro pět tisíc fanoušků. Fotogalerie uvnitř...


Advocaat se nejprve ráno v tréninkovém centru v Udělnom parku rozloučil s hráči a celým realizačním týmem. "Děkuji všem - hráčům, realizačnímu týmu, pracovníkům centra i těm kdo dělal vše pro to, abych mohl přemýšlet pouze o fotbale. Nikdy nezapomenu roky, které jsem strávil zde s vámi" zněla poslední Advocaatova slova. Poté zamířil na letiště Pulkovo 1, kde ho čekalo soukromé letadlo směrem domů. Před vchodem do letišní haly Pulkovo 1 už byly shromážděny davy fanoušků a na terase letištní budovy se vyjímal transparent v Advocaatově rodné holandštině "Děkujeme generále!".

Za zpěvu hymny Zenitu a pokřiků "Dick Advocaat!" fanoušci obdarovali trenéra květinami a upomínkovou plaketou a naposledy se rozloučili s nejúspěšnějším trenérem v historii klubu. Nakonec naposled promluvil i on k fanouškům. "Pro mě je Zenit klub, v kterém jste vy fanoušci neoddělitelní od mužstva. Chtěl bych obzvlášt vám všem poděkovat za tu neocenitelnou pomoc, tu podporu, kterou jste ukazovali a věřím, že i dál Zenitu ukazovat budete. Pro mě se Petrohrad stal hrozně blízkým městem a Zenit blízkým klubem. Věřím, že se sem určitě jednou vrátím." Závěrečné slzy Dicka Advocaata dokázaly, že klub a fanoušci opravdu zůstanou navždy v jeho srdci, stejně tak jako on v srdcích fanoušků Zenitu. DĚKUJEME GENERÁLE!

Použitá fotogalerie: Oficiální klubové stránky
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Martin Martin | E-mail | Web | 15. srpna 2009 v 13:52 | Reagovat

Jenom skoda idiotskejch novinaru, ktery celou akci dost znicli a navic jeden z nich rozbil sklo na upominkovy plakete pro Advocaata!!
...jinak uzasny-s Advocaatem sem se nedavno v Petrohradu osobne moh potkat a je to strasne sympatickej clovek, to louceni me taky dostalo :( diky za vsechno!

2 Spanhel Spanhel | 15. srpna 2009 v 20:07 | Reagovat

:´-(

3 Арт Арт | 19. srpna 2009 v 22:13 | Reagovat

Классно, даже в Чехии есть фан-клуб! Молодцы!))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama