мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Zenit v poháru postoupil přes Torpedo Vladimir

15. července 2009 v 19:33 | Martin |  Články
Do ne příliš populárního ruského poháru dnes poprvé zasáhla i mužstva nejvyšší soutěže. Soupeřem Zenitu v boji o postup do osmifinále bylo mužstvo druhé divize Torpedo Vladimir. Trenér Dick Advocaat oproti loňskému roku, a oproti většině ostatních prvoligových mužstev, postavil proti lídrovi třetí nejvyšší ruské soutěže nejsilnější možnou sestavu. Zaplněný domácí stadion tak sledoval jasnou převahu favorita, který soupeře jasně přehrával...

Do dvou vyložených šancí se hned v prvním poločase dostal jeden z nejlepších hráčů na hřišti Alexej Ionov. Jeho první šanci však zmařil brankář Koňuchov a druhou praporek pomezního rozhodčího, který odmával offside. Na první gól tak mužstvo čekalo do 34. minuty, kdy se z přímého kopu trefil Konstantin Zyrjanov. Druhý gól připravil opět aktivní Alexej Ionov, jenž byl faulován v pokutovém území a penaltu proměnil Pavel Pogrebňak. Zenit dominoval na hřišti i ve druhém poločase, dvougólové vedení si uhlídal a nepřipustil tak žádné překvapení. Konečný stav utkání 0:2, postupuje Zenit.

Ostatní utkání přinesla prakticky ve všech případech postup domácích mužstev a znamenala tak popravu prvoligových favoritů. Do osmifinále kromě Zenitu z prvoligových mužstev postoupil už jen Perm, FK Moskva a Spartak Moskva. V osmifinále nastoupí Zenit proti Nižnému Novgorodu, který porazil v prodloužení Spartak Nalčik 2:0.