мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Nalčik - Zenit 2:2

14. června 2009 v 20:36 | Martin |  Zápasy
Zenit Petrohrad se stal dalším favoritem 12. kola ruské ligy, který nedokázal porazit papírově slabšího soupeře. Spartak Nalčik doma vybojoval zaslouženou remízu proti Zenitu Petrohrad a získal tak další důležitý bod v boji o záchranu. Zenit se po zaváhání favoritů mohl vyšvihnout až na druhé místo ligové tabulky a do Nalčiku ho přijela podpořit opět velká skupina fanoušků. Ty kvůli bezpečnosti na Kavkaze dopravily na stadion speciální autobusy vypravené z Pjatigorsku. V Nalčiku navíc svůj poslední zápas za Zenit odehrál jeho kapitán Anatolij Tymoščuk. Na hřiště naskočil v 86. minutě a odehrál tak svůj jubilejní stý zápas za Zenit.

V lazurových dresech hrající hosté měli od začátku zápasu míč častěji na svých kopačkách, ale gólové příležitosti si vypracovat nedokázali. Z protiútoků měl ale více příležitostí ke skórování soupeř. Přesto však první gól padl za záda brankáře Nalčiku. Fernando Meira vysunul Semšova a ten si chladnokrevně poradil s obráncem i se zakončením. Gólu se do poločasu dostali ale i nebezpečnější domácí. Geterievův přímý kop ze 30 metrů prolétl změtí hráčů v pokutovém území a netečovaný skončil za zády překvapeného Malafejeva.

Podruhé se domácí radovali hned po návratu ze šaten. Ve 49. minutě si vzal míč opět Kazbek Geteriev a samostatnou akci zakončil nádhernou střelou do šibenice Malafejevovy branky. V těchto chvílích byli domácí lepším týmem na hřišti a se Zenitem to vypadalo bledě. Jiskru naděje vykřesal v 62. minutě Alexander Aňukov, když povedenou střelou srovnal stav zápasu na 2:2.

V závěru utkání se ani jedno z mužstev nechtělo spokojit s remízou a útoky se střídaly na obou stranách. Žádný z nich však už gólově neskončil a zápas tak skončil zřejmě spravedlivou remízou 2:2.