мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Dinamo - Zenit 1:0

24. května 2009 v 14:24 | Martin |  Zápasy
Druhý výjezd Zenitu do Moskvy skončil druhou porážkou v řadě. Po prohře s armějci si Petrohrad připsal na své konto i porážku 1:0 s dalším velkým rivalem Dinamem Moskva.Zenitu už do konce sezony chybí třicetimilionová posila Danny, takže ho i dnes po výborném výkonu proti CSKA nahradil mladík Ionov a i tentokrát patřil k nejlepším na hřišti. Naopak Dinamo mělo k dispozici prakticky nejsilnější sestavu a překvapením tak bylo nasazení mladého Svěžova.

Letos poprvé slušně zaplněná Arena Chimki viděla poměrně slušný a rychlý fotbal, přesto si žádná ze stran nevypracovala vážnější gólovou příležitost. O něco více ze hry mělo domácí Dinamo, ale s přibývajícím časem byl aktivnější Zenit. Ten si však i přes větší aktivitu nedokázal vypracovat vážnou šanci.

Když už se zdálo, že utkání skončí nepopulární bezgólovou remízou, přišla rychlá akce Dinama po pravém křídle. Kiril Kombarov se v 84. minutě protáhl kolem Radka Šírla, odcentroval do pokutového úzémí a kapitán Chochlov na vzdálené tyči poslal domácí do vedení.

V nastaveném čase se do pokutového území protáhl Denisov, po konaktu s obráncem domácích padnul k zemi, ale hlavní sudí Eduard Malyj ho odměnil žlutou kartou za simulování. Ta byla pro Denisova druhou v zápase a zamířil tak předčasně do šaten.Dinamo v posledních minutách, i za cenu několika žlutých karet, jednogólové vedení udrželo a připsalo si tak důležité tři body za vítězství.