мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Zenitu hrozí kontumace zápasu s Lokomotivem

21. dubna 2009 v 17:13 | ČTK |  Články
Zenit Petrohrad sice získal v pátém kole ruské ligy bod za remízu 1:1 na stadionu moskevského Lokomotivu, ale kvůli chybě trenéra Dicka Advocaata mu hrozí kontumační prohra 0:3. Hosté totiž v jednu chvíli hráli se sedmi zahraničními posilami, což odporuje pravidlům.
Nizozemský kouč poslal v 81. minutě na hřiště Turka Tekkeho místo ruského útočníka Pogrebňaka, a v tu chvíli měl Zenit na ploše sedm cizinců. Podle reglementu letošního ročníku soutěže však může být současně na hřišti jen šest hráčů ze zahraničí.
Advocaat si svůj omyl záhy uvědomil a o tři minuty později stáhl ze hry Chorvata Križanace. Jenže to už bylo pozdě. "Ano, vím, udělal jsem chybu a nesu za ni zodpovědnost. Chtěl jsem původně střídat jinak, ale potom jsem si to rozmyslel a poslal do hry jiného hráče," prohlásil petrohradský trenér po utkání.