мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Zenit - Saturn 2:1

22. března 2009 v 14:24 | Martin |  Zápasy

Ve druhém kole ruské Premier ligy splnil Zenit roli favorita a před prázdnými tribunami porazil mužstvo Saturnu 2:1. Utkání na mizerném terénu a na prázdném stadionu bez potrestaných fanoušků chvílemi připomínalo spíše okresní přebor, přesto Zenit slavil vydřené ale zasloužené vítězství.
Utkání začal aktivněji domácí Zenit a už v 9. minutě se radoval z prvního gólu. Šírl ze standardní situace poslal míč do vápna, kde centr prodloužil Pavel Pogrebňak až ke Križanacovi, který v souboji přetlačil obránce a přes hlavu skóroval.

S přibývajícím časem bylo na hřišti jen domácí mužstvo, ale moc fotbalových momentů k vidění nebylo. Ve 35. minutě tak z nenadání udeřil Saturn. Kuzmičov v pokutovém území chytře pustil centr z pravé strany za sebe, kde byl zcela osamocený Marko Topič a ten neomylně skóroval.

Do druhé půle tak Zenit vstupoval s jasným cílem - vstřelit vítězný gól. Ten doslova vybojoval v 67. minutě střídající Fatih Tekke, když se těsně před brankářem Kinským natlačil do centru a hlavou zvýšil na 2:1. Vítězství mohl pojistit v 75. minutě kapitán Tymoščuk, když po faulu na Aňukova zahrával pokutový kop. Z jedenácti metrů však netrefil Kinského branku.

Sestava: Malafejev - Šírl, Meira, Križanac, Aňukov - Denisov, Tymoščuk, Zyrjanov - Danny (70. Semšov), Fajzulin (58. Tatih Tekke) - Pogrebňak

Góly: 9. Križanac, 67. Fatih Tekke - 35. Topič

Žluté karty: Fatih Tekke - Jevsejev, Zelao, Okoronkwo