мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Spartak - Zenit 1:1

15. března 2009 v 23:31 | David Kubáň |  Zápasy

Zenit na úvod ruské Premier Ligy remizoval v ostře sledováném duelu proti Spartaku Moskva 1:1. Za domácí otevřel skóre už ve druhé minutě Sajenko, Zenit vyrovnal v sedmnácté minutě po nechytatelném přímém kopu z kopačky Pogrebňaka. Přestože měly oba celky ještě několik gólových momentů, zaplněné Lužniki už další branku neviděly.
Kormidelník Zenitu Dick Advocaat nasadil na pravou obranu Širokova, který nahradil distancovaného Aňukova, ve středu obrany se objevila nová posila Fernando Meira. Jen na lavičce zůstal pravý podhrot Huszti, místo něj nastoupil Fajzulin.

Diváci na stadionu Lužniki se ještě ani nestačili usadit a už viděli první gól. Střelu útočníka Spartaku Wellitona po famózním sólu brankář Malafejev dokázal vyrazit, ale dorážející Sajenko poslal červenobílé do vedení. Spartak svou aktivitou zaskočil Zenit, ale postupem času se hra vyrovnala. Gól hostujícího obránce Širokova ještě uznán nebyl, ale v 17. minutě zápasu už Zenit vyrovnal. Dalekonosnou ranou z přímého kopu zaskočil gólmana Pletikosu specialista na Spartak, Pavel Pogrebňak.

O poločasové přestávce poslal trenér Spartaku Laudrup na hřiště Pavlenka a Rodrigueze, dolů šli mladíci Makajev a Carioca. Dick Advocaat ke střídání nesáhl a to v celém utkání. Spartak přidal na obrátkách, Rodriguez rozhýbal hru na levé straně a ve středu zálohy skvěle spolupracovali Pavlenko s Alexem. Nicméně hlavní hrozbou byl Welliton, je radost sledovat tohoto hráče. Právě on na šestnáctce našel Pavlenka, ten akci ještě vyšperkoval vysunutím Sajenka, ale střelec první branky přestřelil. Ještě předtím mu nebyla uznána branka.

V závěru utkání mohly oba celky strhnout vítězství na svou stranu, Baženov vyslal tvrdou střelu těsně vedle. V odpovědi Zyrjanov po zpětné přihrávce Denisova trestuhodně minul. Stejně jako na úvod minule sezony se Spartak rozešel se Zenitem po remíze 1:1.

Sestava: Malafejev - Šírl, Meira, Križanac, Aňukov - Zyrjanov, Tymoščuk, Denisov - Danny, Fajzulin - Pogrebňak

Góly: 2. Sajenko - 17.Pogrebňak

Žluté karty: Bystrov, Paršivljuk - Tymoščuk, Denisov, Fajzulin