мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Prezident Zenitu Djukov obhajuje přestupovou politiku klubu

18. března 2009 v 16:42 | David Kubáň |  Články

Zenit Petrohrad v posledních měsících svými tahy na přestupovém trhu vzbudil rozpaky. Nejbohatší ruský klub, který v posledních letech přivedl na svět mnoho šikovných odchovanců, nyní kupuje hotové fotbalisty za velké peníze. Nepříjemným otázkám na toto téma musel čelit prezident Zenitu Alexandr Djukov. Zenit poslední dobou řeší své problémy nákupy drahých fotbalistů "Chtěli bychom jít také touto cestou. Otevřeli jsme internát pro fotbalisty z různých koutů. Pravda, prozatím nemáme nemáme skauty, kteří by zmapovali Latinskou Ameriku. Zaměřujeme se na Rusko a země bývalého Sovětského srazu," prohlásil prezident Zenitu Djukov...


Štědrý strýček Gazprom kormidelníkovi Zenitu Dicku Advocaatovi splní prakticky vše, co mu na očích vidí. Zářným příkladem je koupě portugalského ofenzivního záložníka Dannyho, který v létě přišel za rekordních třicet milionů eur (nejdražší přestup léta). Holandský Napoleon zkrátka potřeboval fotbalistu, který v klíčovém období sezony pomůže nastartovat unavenou mašinu, Gazprom přispěchal s dárkem

Vrcholem všeho pak byl nákup francouzského obránce Sebastiena Puygreiera za šest a půl milionů eur, po pouhém půl roce ho Zenit poslal na hostování do Boltonu a jak už šéfové ruského celku naznačili, o jeho služby už nestojí. "Je to dobrý hráč, jednoduše se nehodí do našeho stylu hry, proto byl poslán na hostování do Boltonu. Anglický klub má možnost koupit Puygreniera, kterému se v Premier League daří. Za tutéž částku, jakou jsme za něj vynaložili my. Pokud Bolton odmítne, máme dalšího uchazeče o tohoto fotbalistu. Dokonce jsme souhlasili s jeho nabídkou," argumentoval Djukov.

V zimním přestupním období přivedl Zenit 25letého Husztiho a dva třicátníky Igora Semšova a Fernanda Meiru. Druhý jmenovaný přišel z Galatasaraye za šest milionů eur turecký klub v létě čtyři a půl milionů eur), navíc jeho agent před přestupem uvedl, že jen lukrativní nabídka smlouvy ho přesvědčí o odchodu do Ruska. "Za Meiru jsme dali méně než Turci," namítá však Djukov. Věříte mu?

Posledním tématem je odchod Alejandra Domíngueze, hrdiny "zlatého" zápasu na hřišti Saturnu v roce 2007. Do Petrohradu přišel za velké peníze z Rubinu Kazaň s vizitkou jednoho z nejlepších legionářů v Rusku, ale nikdy se výrazně prosadit nedokázal. Teď se do Kazaně vrací zpátky, prakticky zadarmo. "Fotbalista měl kázeňské problémy a trpělivost hlavního trenéra přetekla. Je to špičkový hráč a mohl by pomoci našemu týmu. Ale překročil danou mez. Dá se mluvit o finanční ztrátě, ale někdy je lepší přistoupit na takový krok, aby se zachovala dobra atmosféra v kabině."

Jak se zdá, počínání Zenitu na přestupovém trhu ještě nedosáhlo svého vrcholu, už teď generální ředitel Zenitu Maxim Mitrofanov vyhlašuje do světa: "Dosáhli jsme dohody se silnými hráči ze špičkových evropských klubů, kteří se v Zenitu mohou objevit v létě"

<< zpět


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama