мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Zenit - Stuttgart 2:1

18. února 2009 v 23:25 | David Kubáň |  Zápasy

Zenit Petrohrad si v prvním utkání třetího kola Poháru UEFA poradil se Stuttgartem 2:1. Trávník na stadionu Petrovskij napovídal, že moc fotbalových věcí se čekat nedá. Přesto si fanoušci přišli na své už ve druhé minutě, střelu Semšova Lehmann vyrazil před nohy debutanta Husztiho, který tak své první utkání v dresu Zenitu oslavil gólem. Zenit se ujal brzkého vedení a nadále hýřil aktivitou a blýskl se několika pohlednými akcemi. v 15. minutě se však Stuttgart dočkal vyrovnání. Špatnou rozehrávku Širokova zachytila záložní řada hostů, Gomez využil rozháranosti obrany Zenitu a přesnou přízemní střelou k tyči překonal brankáře Malafejeva...

V následujících minutách byla k vidění řada ostrých zákroků, některé musel rozhodčí Bjorn Kuipers řešit žlutými kartami. Nutno také podotknout, že Zenit od inkasované branky znervózněl a Stuttgart podnikal protiútoky ne do zrovna ideálně složené obrany petrohradského mužstvo, větší šanci si ale nevytvořil. Zdálo se, že první poločas skončí 1:1, když Aňukov zpětnou přihrávkou našel Tymoščuka a kapitán Zenitu z prvního dotyku napálil míč nádherným způsobem za záda gólmana Lehmanna.

Také vstup do druhého dějství vyšel lépe Zenitu, aktivní Huszti naservíroval míč Pogrebňakovi, který ale ve vyložené šanci netrefil míč, následné zakončení Zyrjanova z dorážky pak nešťastně zastavil. Zenit očividně přidal na obrátkách, další velkou šanci Zyrjanova zlikvidoval Lehmann.

Nejlepší střelec minulého ročníku Poháru UEFA Pavel Pogrebňak dnes neměl svůj den, po přiťuknutí náhradníka Tekkeho mířil z dobré pozice opět vedle. Tlak Zenitu byl zdrcující a hrálo se převážně na polovině Stuttgartu, nicméně poslední slovo měl právě německý tým, Malafejev musel vytáhnout bravurní zákrok proti zakončení Gomeze. Trenér Zenitu Dick Advocaat nemůže být s konečným výsledkem rozhodně spokojen, vítězství 2:1 je pro Zenit ošemetné.

Sestava: Malafejev - Šírl, Širokov, Križanac, Aňukov - Zyrjanov (73. Tekke), Tymoščuk, Semšov - Danny, Huszti (87. Fajzulin) - Pogrebňak

Góly: 2. Huszti, 45. Tymoščuk - 15. Gomez

Žluté karty: Šírl, Aňukov, Križanac, Tymoščuk - Lanig