мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Stuttgart - Zenit 1:2

26. února 2009 v 23:44 | David Kubáň |  Zápasy

Bez několika klíčových hráčů Zenit Petrohrad vybojoval postup na hřišti Stuttgartu stejným výsledkem jako v domácím klání - 2:1. Zenit se dostal do vedení zásluhou Semšova, jiskřičku naděje vykřesal v osmdesáté minutě střídající Gebhart, ale poslední slovo měl žolík v dresu Zenitu Viktor Fajzulin.
První poločas byl především ve znamení boje, oba týmy hrály agresivně (stejně jako v prvním vzájemném měření sil) a fotbalových akcí bylo poskromnu. První vážnější příležitost si vytvořil v 13. minutě záložník Zenitu Zyrjanov, Lehmann jeho střelu vytěsnil na roh. Německý brankář měl o něco málo později hodně práce i s tvrdou střelou portugalského reprezentanta Dannyho...

Stuttgart si první vážnou příležitost vypracoval až ve 33. minutě, Cacau obelstil Križanace, ale jeho střelu zastavila tyč Malafejovy svatyně. Nepsané pravidlo nedáš - dostaneš, přicestovalo do branky Stuttgartu ve 42. minutě, Danny se výborně uvolnil a centrem na vzdálenější tyč našel Semšova a zimní posila Zenitu střelou z prvního dotyku poslala petrohradského mužstvo do vedení.

Ve druhém dějství Zenit kontroloval hru a nedovolil Stuttgartu vytvořit si šance nebo alespoň souvislejší tlak. Trenér domácího mužstva Babel se tak pokusil oživit defenzívu a na hřišti rázem byli čtyři útočníci Stuttgartu. Tento tah se vyplatil, Zenit polevil v koncentraci a Élson z ničeho nic málem udeřil, nebezpečná střela olízla tyč Zenitu Petrohrad.

Kormidelník Zenitu Dick Advocaat se mohl vztekat, jak chtěl, nebylo mu to nic platné. V 80. minutě si Timo Gebhart obelstil tři lehkovážně přistupující hráče Zenitu a následně překonal i Malafejeva. Stuttgart rázem ucítil naději, ale aby přidal druhý gól, musel ještě více otevřít obranu.

A to Zenitu očividně sedělo, z protiútoku po krásné akci po ose Denisov - Danny - Fajzulin třetí jmenovaný, který přišel na hřiště místo Husztiho, rozvlnil prázdnou branku a zajistil tím Zenitu postup mezi nejlepších šestnáct. V nastaveném čase navíc Fajzulin mohl přidat druhou branku v zápase, ale trefil se do tyče.

Sestava: Malafejev - Kim, Širokov, Križanac, Aňukov - Zyrjanov, Denisov, Semšov - Danny, Huszti (73. Fajzulin) - Pogrebňak

Góly: 80. Gebhart - 42. Semšov, 86. Fajzulin

Žluté karty: Gomez - Danny, Aňukov, Huszti