мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Mitrofanov okomentoval přestupová jednání Zenitu

28. ledna 2009 v 19:07 | Martin |  Články

Generální ředitel Zenitu Petrohrad Maxim Mitrofanov pro Sovětský Sport promluvil o všech přestupových záležitostech mužstva. V rozhovoru objasnil situaci kolem jednání o prodeji Andreje Aršavina, který sám odmítl podmínky přestupu do londýnského Arsenalu. Promluvil o možnosti odchodu Pavla Pogrebňaka do Blackburnu Rovers a o zájmu Bayernu Mnichov o Anatolije Tymoščuka. Dále kauzu kolem Fatiha Tekke a Alejandra Domingueze, kteří se nepřipojili k mužstvu na prvním soustředění v Dubaji...


V pondělí pozdě večer Zenit oficiálně prohlásil, že se dohodl s Arsenalem o přestupu Andreje Aršavina. Jaké faktory ještě brání v přestupu?
Ze začátku jsme byli připraveni pustit Aršavina za 20 milionů liber, ikdyž nám bylo jasné, že budeme muset ustoupit. Arsenal začal jednání na 12 milionech liber. Co je třeba je ještě spolupráce třetí strany, samotného hráče.

Jde o to, že by Aršavin musel vrátit polovinu z bonusů, které mu byly vyplaceny v roce 2006 ve výši 5 milionů euro?
O sumě nechci mluvit, ale mohu říci, že tu jsou dvě věci. Ta první je spojená s tím, že peníze nedostal jen tak, ale za to že podepsal čtyřletý kontrakt se Zenitem. Kontrakt je splněn jen z poloviny, takže logicky musí jednu polovinu vrátit Zenitu. Tak to běžně chodí a jsme přesvědčeni, že Aršavin to ví. Nicméně o něčem takovém prý Aršavin ani nepřemýšlel, čímž všechny udivil. Včetně Dicka Advocaata, který vždy ctil přání hráče odejít do silného zahraničního klubu.

A ta druhá věc?
Arsenal nemůže dát více než 15 milionů liber. Pro Zenit by byla přijatelná cena 18 milionů. Kde najít tři miliony? Podle anglické strany Aršavin požaduje roční plat v Arsenalu ve výši 3,5 milionu liber čistého. Vzhledem k ohromě vysokým daním by je Andrej stál ročně 6,5-7 milionů. Vynásobte to čtyřmi roky a je to přes 25 milionů. Kdyby Aršavin šel kanonýrům vstříc a souhlasil s platem 2,5 milionů ročně, Arsenal by za čtyři roky ušetřil 4 miliony a tři z nich by mohl dát Zenitu. Dostali bychom svých 18 milionů, ale Aršavinovi tahle varianta nevyhovuje.

Vždyť 2,5 milionů liber je pořád stejně víc než 2,2 milionů euro, které teď vydělává v Zenitu!
Přesně. Vzniká otázka, co vůbec sám hráč chce. Hrát fotbal, nebo si vydělat? Andrej už několikrát projevil přání zahrát si v zahraničí, ale respektovat zájmy Zenitu a jít vstříc Arsenalu přitom nechce.

Dlouho se hovoří o odchodu ještě jednoho hráče - Anatolije Tymoščuka. Poslední novinkou bylo, když generální ředitel Bayernu Uli Hoeness prohlásil, že 1. července čekají Tymoščuka v Mnichově. Co na to říkáte?
Tymoščuk opravdu má ve smlouvě bod, který mu dovoluje odejít ze Zenitu v případě konkrétní nabídky. Tento bod vstupuje v platnost 1. března, přesně dva roky od začátku jeho kontraktu. Bayernu tedy stačí zaplatit potřebnou sumu.

Je řeč o 15 milionech euro?
Anatolij, jestli bude chtít, sám stanoví částku. Ale jste blízko. Nyní se nacházím ve Stuttgartu, kde Bayern hraje s místním klubem v německém poháru. Po zápase mám schůzku s představiteli Bayernu. Tak jako tak jednou budu muset projednat možný odchod Tymoščuka.

Jsou nějaké nabídky ohledně Pavla Pogrebňaka? Jak říká sám hráč, v letošní sezoně zůstane v Zenitu. Avšak za rok mu končí smlouva a klub za něj nemusí dostat ani kopějku...
Přesně dnes přišli s nabídkou představitelé anglického Blackburnu. To co oni slovně nabídli se prakticky přesně shoduje s tím co chceme my. Jestli během pár dnů dorazí i oficiální nabídka na papíře, spojíme se s Pogrebňakem a budem ho přesvědčovat o přestupu do Blackburnu.

Podobné je to s Malafejevem, jehož kontrakt končí příští rok...
Tady bych to neviděl nijak dramaticky. Promluvili jsme si o podmínách spolupráce. Sláva chce hrát za Zenit a Zenit ho chce ve svých službách. Prvního února se mužstvo vrátí ze soustředení v Emirátech, sedneme si a co nejdříve tato přání stvrdíme podpisem.

Co byste řekl o budoucnosti Domingueze, který přijel pozdě na soustředení v Emirátech.
Dominguez ještě nedorazil ani do Petrohradu. Upřímě nás jeho chování už dlouho znervózňuje, nevzpomínám si, kdy nepřišel pozdě z dovolené a nevymyslel si absurdní omluvu. Teď nám najednou řekl, že onemocněl. Přitom Alejandro nějak zapomněl, že před týdnem měl odcestovat do Dubaje. Kromě pokuty ho čeká i druhý trest. Na druhé soustředění pojede s druhým mužstvem. Shodí nadbytečnou váhu, nabere formu a uzdraví se... Pak budem přemýšlet co dál.

Bývalý klub Domigueze River Plate se k vám neobrátil ohledně jeho hostování?
Ne.

Ještě jeden opozdilec na soustředění v Dubaji - Fatih Tekke, který už dávno projevil zájem odejít z týmu.
Jeho agent dostal za úkol vést jednání s případnými zájemci. Zatím ale žádné varianty nejsou.

Italský tisk píše o tom, že Zenit jedná s Juventusem o přestupu Vincenza Iaquinty za 13 milionů euro. Je to tak?
Bavili jsme se s nějakými lidmi, něco na způsob agentů, kteří nám nabídli Iaquintu. Přibližně za tuhle sumu. Ale máme dobré vztahy s Juventusem a ti nám nabídli ještě jinou sumu, mnohem skromnější. Pravda, Juventus se nijak zvlášť nesnaží Iaquintu prodat. A nepřistoupili jsme k jednání. Ikdyž Iaquinta figuruje na široké soupisce hráčů, kteří nás zajímají.

Jaké pozice plánuje Zenit posílit především?
Především musíme vědět kdo z mužstva odejde a kdo zůstane. Ale podle Dicka Advocaata potřebuje mužstvo útočníka a středního obránce. Na to se při práci budeme zaměřovat.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Spanhel Spanhel | 29. ledna 2009 v 23:19 | Reagovat

Kerzak0ve, pořád bys toho Biljaletdinova nechtěl? V případě odchodu Domíngueze i Aršavina (prý se rozhodne v pátek ráno) by se fakt mohl hodit. :) Jinak z přestupu Iaquinty podle všeho nic nebude...

2 Martin Martin | Web | 30. ledna 2009 v 8:33 | Reagovat

Nechtel :) ....rozhodne radsi uvidim treba toho Ignatovice z dublu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama