мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Zenit - Juventus 0:0

26. listopadu 2008 v 11:19

Zenit Petrohrad se nedokázal před zraky domácího publika prosadit proti Juventusu Turín a přišel tak o poslední šancí na postup ze skupiny. Přispěl k tomu i výsledek druhého zápasu ve skupině, kde Real Madrid vyhrál v Borisově 0:1. Zenit bude alespoň pokračovat v poháru UEFA a pokusí se o obhajobu loňského vítězství.
Kdo čekal, že již postupující Juventus nebude Zenitu klást větší odpor, šeredně se mýlil. Stadion Petrovskij se o tom přesvědčil už ve druhé minutě, kdy nikým nehlídaný Iaquinta hlavičkoval těsně nad branku. Také další gólovou šanci mě na svědomí Juventus, Mellbergova hlavička olízla tyč.

Domácí Zenit měl mírnou herní převahu, ale přes pevný obranný blok italského mužstva se dlouho nemohl prosadit. Blízko vstřelené brance tak byli opět hosté. Iaquinta po krásném vysunutí od Nedvěda orazítkoval brankovou konstrukci. V závěru prvního poločasu Zenit přišpendlil Juventus na vlastní polovinu a střelami ze střední vzdálenosti zaměstnával gólmana Manningera. Z přímého kopu střílel nebezpečně kapitán Tymoščuk, Manninger stihl odvrátit na rohový kop. Další pokusy Zenitu už gólové parametry neměly.

Vstup do druhého dějství měl lepší Juventus. Centr Grygery si zpracoval na prsa Del Piero a jeho pohotovou střelu vyrazil Malafejev, vzápětí přestřelil Nedvěd. S přibývajícími minutami převzal otěže Zenit, ale jak už je tradicí, nedařilo se mu v koncovce. Danny trestuhodně prováhal vhodný moment ke střele a v 67. minutě zachránila Juventus tyč po střele Pogrebňaka.

Trenér Zenitu Petrohrad Dick Advocaat sáhl v 70. minutě k překvapivé změně, Andrej Aršavin přepustil místo talentovanému Fajzulinovi. Efekt to však nepřineslo.

Domácí publikum hnalo své miláčky za kýženou brankou a Portugalec Danny je málem chytrou střelou rozradostnil, chyběly jen milimetry. A když Manninger s námahou zneškodnil střílený centr Radka Šírla a Juventus přečkal závěrečný tlak, skončilo utkání 0:0.

Sestava: Malafejev - Šírl, Lombaerts, Križanac, Aňukov - Zyrjanov, Tymoščuk, Denisov - Danny, Aršavin (70. Fajzulin) - Pogrebňak