мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Několik fanoušků stíháno kvůli nevkusnému transparentu

18. listopadu 2008 v 22:24 | Martin |  Ultras & Výjezdy
Nedělní ligové derby proti Dynamu Moskva doprovodil skandál, který zasáhl celé Rusko. Mezi znepřátelenými fanoušky obou klubů panuje při každém zápasu napjatá atmosféra při které několik jedinců z řad Zenitu bohužel překročilo hranice vkusnosti a lidské slušnosti.
"Zdechnul váš Jašin, zdechne Dynamo" - stálo na jednom z mnoha nenávistných transparentů obou stran. Transparent, který měl pošpinit nenáviděný klub tak nešťasně pošpinil i jednu z největších postav ruského i světového sportu. Legendárního brankáře Dynama a nejlepšího brankáře světa, Lva Ivanoviče Jašina.


Nešťastná volba slov udělala z transparentu skandál, který otřásá fotbalovou veřejností. "Jašina uznáváme jako velkou postavu ruského fotbalu a stejný byl i význam transparentu. Měl vyzdvihnout Jašina jako jediný symbol Dynama, kterého si vážíme. Kdyby prvním slovem transparentu bylo slovo "zemřel", nestalo by se tolik". Znělo z řad fanoušků k transparentu, který později odsoudili všichni účastníci včetně všech fanouškovských skupin samotného Zenitu.

"Prohlašujeme, že daný transparent byl vytvořen oddělenými jednotlivci, kteří nepatří mezi žádnou z fanouškovských skupin Zenitu, která ho odsuzuje. Ještě jednou varujeme VŠECHNY! Jestliže se v našich sektorech ještě jednou objeví jakýkoliv podobný transparent, budou všichni iniciátoři a organizátoři okamžitě odpraveni." - tak znělo oficiální prohlášení fanoušků Zenitu, pod které se podepsaly všechny organizované skupiný fanoušků a ultras. Celé rodině a pozůstalým legendárního brankáře se omluvili i hráči a zástupci klubu Zenitu Petrohrad.

Ruské orgány po incidentu zahájily pátrání po vinících a podle posledních informací je už několik osob podezřelých. V tuto sobotu bude na stadionu Dynama Moskva incident ukončen u pomníku Lva Jašina, kde fanoušci Zenitu a Dynama společne položí květiny a uctí jeho památku.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama