мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Lombaerts je připraven vrátit se do sestavy

9. listopadu 2008 v 16:16 | Martin |  Články

Do sestavy Zenitu Petrohrad se v nejbližší době vrátí talentovaný belgický obránce Nicolas Lombaerts. Na začátku letošního roku se vážně zranil v utkání poháru UEFA proti Villarealu a celou sezonu byl mimo hru. Mužstvo si od belgického reprezentanta slibuje vyřešení problému na postu středního obránce. Ruským novinářům poskytl rozhovor o jeho návratu do sestavy a o ambicích Zenitu...Jak to vypadá s vašim zraněným kolenem?
Teď už se cítím mnohém lépe. Ještě před měsícem, když jsem začal trénovat, mi ještě dělala problém hra s míčem. Ale teď už svoje zranění nijak nepociťuju.

Obrana Zenitu se v této sezoně hodně změnila. Jak se stavíte k novým hráčům v sestavě? Jako ke konkurentům na místo v sestavě, nebo jako ke spoluhráčům?
Ke konkurenci v sestavě se stavím normálně a nemyslím, že by na tréniku vznikala nějaka nevraživost. Všichni mě přivítali s radostí. A také jsem rád, že do Zenitu přišel francouzský obránce, protože také mluvím francouzsky. S Puygrenierem už jsme se spřátelili. Hodně prožíval to, že v zápase proti BATE dostal dvě žluté karty a byl vyloučen. Snažil jsem se ho podpořit.

Právě kvůli vyloučení v Minsku vynechá Puygrenier příští zápas Ligy mistrů proti Juventusu. Jste připraven ho nahradit ve středu obrany?
Byl bych rád, ale vše bude záviset na mé rekonvalescenci. S normálním tréninkem jsem začal před dvěma týdny a za takovou dobu se ještě nemohu dostat do formy. Teď proti Amkaru ještě hrát určitě nebudu (rozhovor se uskutečnil den před dnešním zápasem v Permu, pozn. autora), ale především kvůli umělému trávníku, na kterém je velké riziko obnovení zranění. Co se týče dalších zápasů, to už bude záviset na hlavním trenérovi.

Letošní sezona nebyla pro vás zrovna ta nejlepší...
Určitě je to tak. Ale sezona už naštěstí končí a s ní doufám i moje smolné období. Ačkoliv doufám, že i letos se ještě mohu dostat zpět do základní sestavy Zenitu. Možná pojedu alespoň na poslední zápas sezony do Madridu. (směje se)

Jste rád, že Dick Advocaat zůstáva v Petrohradu?
Bezpochyby je to pro Zenit plus, že takový trenér bude dál pokračovat v Petrohradu. Mužstvo dobře zná, dosáhl s ním úspechů a nemusí se nijak adaptovat na ligu. Myslím, že příští rok má Zenit velkou šanci na úspěch.

Jak moc se změnila nálada v mužstvu od vašeho zranění v záčatku sezony, kdy jste opustil petrohradský klub?
Na konci sezony už je z hráčů cítit únava. Ale jinak je na tréninku stejně dobrá nálada jako na záčátku sezony. Ikdyž výsledky byly lepší, tak nepolevujem. I tak byl letošní rok veleúspěšný - jaký ruský klub se může chlubit vítězstvím v poháru UEFA, ruském Superpoháru a Superpoháru Evropy?

Na jaký výsledek může ještě Zenit myslet v lize a v Lize mistrů?
V ruské lize nás teď čekají tři velice těžké zápasy, ve kterých musíme vítězit. Ale ani úspěch ve všech třech zápasech nám negarantuje medaili. Ale i tak věřím, že se nám podaří dostat mezi tři nejlepší. Co se týče Ligy mistrů, tak tam je vše v našich rukách. Jestli porazíme Juventus i Real, budeme minimálně druzí. Jestli je reálné porazit evropské topkluby? No, letos už jsme dokázali přehrát Bayern a Manchester, tak nereálné to určitě není. Tím spíš, když Juventus už má zajištěn postup do další fáze a nemusí do Petrohradu přijet v nejsilnější sestavě.

Už jste se adaptoval v Petrohradu?

Bez problémů. Už se orientuji v centru města i v okolí tréninkového centra, často chodím do restaurací. Ale město je hodně velké a ještě si na něj musím zvyknout.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama