мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Zenit se brání podezření z koupení poháru UEFA

2. října 2008 v 14:35 | ČTK |  Články

Před několika dny se ve španělském tisku objevila informace o tom, že ruská mafie údajně koupila vítězství Zenitu v poháru UEFA. Podezření vzniklo po zatčení několika členů mafiánské organizace Tambovskaja-Malyševskaja. Zatčený šéf mocné ruské mafiánské organizace Tambovskaja Gennadij Petrov tvrdil, že shromáždil částku mezi 20 a 40 miliony eur, aby koupil semifinále a finále poháru. Španělská policie zahájila v této věci vyšetřování, ale zatím se jí nepodařilo shromáždit dostatek důkazů, a není tedy jisté, zda se Petrov jen nevychloubal.Vedení Zenitu Petrohrad se distancovalo od prohlášení zatčených ruských mafiánů, kteří tvrdí, že klubu svými penězi zajistili letošní triumf v Poháru UEFA....


"Ať už je za údajným uplácením kdokoliv, nemáme s tím nic společného," citovala dnes prohlášení klubu agentura Reuters. "Víc k tomu nemáme co říct. Koneckonců výkony našeho týmu ve zmiňovaných zápasech jsou jasným důkazem, že jsme vyhráli poctivě a zaslouženě."

Zenit reagoval na prohlášení šéfa mocné ruské mafiánské organizace Tambovskaja Gennadije Petrova, který tvrdil, že shromáždil částku mezi 20 a 40 miliony eur, aby koupil semifinále a finále poháru. Ruský celek na jaře nejprve porazil Bayern Mnichov po výsledcích 1:1 a 4:0, v boji o trofej pak zdolal glasgowské Rangers 2:0.

Petrov s prohlášením přišel poté, co byl v rámci rozsáhlé policejní akce zatčen ve Španělsku. Úřady zahájily v celé záležitosti vyšetřování, ale zatím se jim nepodařilo shromáždit dostatek důkazů, a není tedy jisté, zda se Petrov koupenými zápasy v Poháru UEFA jen nevychloubal. Jasné není ani to, zda mafián, který sám pochází z Petrohradu, skutečně kontaktoval hráče či představitele Bayernu a Glasgow Rangers.

Vedení mnichovského klubu odmítlo spojení s korupcí už ve středu, kdy o kauze informovala španělská média. Evropská fotbalová asociace UEFA zahájila vlastní vyšetřování.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Myslíte si, že byl pohár UEFA koupený?

Ano 45.5% (5)
Ne 54.5% (6)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama