мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Zenit - Saturn 2:2

31. října 2008 v 0:01 | Martin / David Kubáň |  Zápasy

Zenit Petrohrad nevyhrál již třetí ligové utkání v řadě a pořádně si zkomplikoval boj o třetí příčku zaručující předkolo Ligy mistrů. V dnešní dohrávce 20. kola po špatném výkonu remizoval se Saturnem Moskevská Oblast 2:2.
Saturn měl skvělý vstup do utkání, z protiútoku zahrozil dvakrát mladičký útočník Kovel. V prvním případě mířil z dobré pozice nad branku a poté měl ještě větší příležitost, když nezvládl samostatný nájezd na brankáře Malafejeva...

Probudit k životu domácí se pokusil Tymoščuk, ale Antonín Kinský jeho střelu z velké dálky zlikvidoval. Krátký však byl na následující akci Zenitu. V 8. minutě na sebe Andrej Aršavin navázal tři protihráče, přihrál Fajzulinovi a reprezentant Ruska do 21let mířil přesně pod břevno.

Kdo si však myslel, že po úvodní brance Zenit svého soupeře zadupe do země, ošklivě se mýlil. Uběhly dvě minuty a obránce Širokov si katastrofálně zpracoval míč, dotírající Karjaka jeho zaváhání využil a z prvního dotyku poslal míč nekompromisně za záda brankáře Malafejeva. Zenit se pochopitelně snažil dostat opět do vedení, ale jeho ofenzíva postrádala rychlost a nápad, takže defenzivní blok Saturnu ani neměl moc práce.

A pro Zenit bylo ještě hůř a opět v tom měla prsty špatně fungující obrana. Nemov se po kombinaci prosadil přes nedůrazné zadáky, přihrál na zadní tyč, kde číhal volný Topič a razantní hlavičkou zmrazil publikum na stadionu Petrovskij.

Druhý poločas byl pokračováním toho prvního. Zenit vládl nad míčem, ale v útoku mu chyběla myšlenka. Jen Aršavin často zlobil obránce Saturnu. Nespokojený trenér Advocaat poslal do hry Dominguéze a Pogrebňaka, jeho protějšek Jurgen Röber poslal na hřiště dalšího zadáka - Malkova. Zenit mohl definitivně poslat do kolen útočník Kovel, ale Malafejev proti jeho střele vytáhl skvělý zákrok.

V závěrečných minutách Zenit vykřesal jiskřičku naděje na vítězství. Záložník Denisov centrem na bližší tyč našel Turka Tekkeho, který nekompromisní hlavičkou pod břevno vyrovnal na 2:2. V závěru mohl Zenit spasit Širokov, ale svou chybu u první branky neodčinil. Saturnu se sázka na defenzívu vyplatila, Zenit si pořádně zkomplikoval boj o třetí místo.

Sestava: Malafejev - Šírl, Širokov, Križanac (72. Pogrebňak), Aňukov - Fajzulin (72. Domingues), Tymoščuk, Denisov - Danny, Aršavin - Fatih Tekke

Góly: 7. Fajzulin, 82. Fatih Tekke - 9. Karjaka, 41. Topič

Žluté karty: Domingues - Ďurica, Kinský