мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Spartak Nalčik - Zenit 2:2

18. října 2008 v 17:00 | Martin |  Zápasy

Zenit letos podruhé ztratil body se Spartakem Nalčik. Po nečekané prohře 3:4 na domácím stadionu Petrovskij se Zenit vydal na Kavkaz do Nalčiku a ani tentokrát nedokázal naplno bodovat, když uhrál jen remízu 2:2. Domácí většinu zápasu vedli po brzkém gólu Šumejka a byli vyrovnaným soupeřem. K obratu zavelel až v 72. minutě střídající Domingues a o devět minut později poslal Zenit do vedení Aršavin. O to však hráči Zenitu přišli těsně před koncem, když se prosadil Mašukov. Zenit ztratil další cenné body a pokud nebude dál bodovat může se dál zkomplikovat i boj alespoň o evropské poháry. Po 25. kole se tak Zenit může propadnout až na sedmé místo...

K utkání nastoupila obě mužstva bez významných absencí, takže obě sestavy byly v plné síle. Domácí začali utkání aktivně a hned v prvních minutách si brankář Malafejev připsal několik výborných zákroků, když vychytal Brazilce Felipeho. O několik minut později už ale nestačil na střelu Šumejka a domácí otevřeli účet zápasu. Gogua rozehrával roh na vzdálenější tyč, kde Kisenkov vrátil hlavou míč před branku a tam neomylně mířil Šumejko.

Nalčik se po vstřeleném gólu začal soustředit na defenzívu. Prakticky v devíti lidech bránil a vyrážel do nebezpečných protiútoků v čele s útočníkem Felipem. Hlavne urostlý Felipe dělal obraně Zenitu velké problémy a vypracoval si několik slibných šancí. Útoky Zenitu byly neproduktivní a hra se navíc hodně kouskovala kvůli častým faulům a zbytek poločasu doprovázela častá přerušení a drobné potyčky mezi hráči. V nervózním duchu se tak zakončil první poločas.

Ve druhé půli začal Zenit postupně vrhat více sil do útočení. Źádnou výraznější převahu si však nevypracoval. V 61. minutě stáhl trenér Advocaat ze hřiště obránce Aňukova a místo něj přišel další útočník Domingues. Odvážný tah se Zenitu vyplatil hned o 11 minut později, když Pogrebňak přiťuknul míč právě Dominguesovi a ten ranou k tyči srovnal na 1:1. V 81. minutě přidal druhý gól Andrej Aršavin a zdálo se, že Zenit z utkání vytěží maximum.

Hráči Nalčiku ale heroickým výkonem v závěru dokázal srovnat na 2:2 a během závěrečných minut sahali dokonce zpět po vítězství. Utkání tak skončilo zřejmě spravedlivou remízou a po kanonádě proti Vladivostoku a zápasech v Lize mistrů hra Zenitu tentokrát trochu zklamala.

Sestava: Malafejev - Šírl, Puygrennier, Križanac (78. Širokov), Aňukov (61. Domingues) - Zyrjanov, Tymoščuk, Denisov - Danny, Aršavin - Pogrebňak

Góly: 18. Šumejko, 88. Mašukov - 72. Domingues, 81. Aršavin

Žluté karty: Geteriev, Gogua, Samsonov, Dzachmišev - Tymoščuk, Domingues, Zyrjanov