мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

Zenit - Real Madrid 1:2

30. září 2008 v 20:33 | Martin |  Zápasy

Petrohradský stadion Petrovskij zažil poprvé v historii atmosféru nejprestižnější klubové soutěže světa. Při své premiéře přivítal rovnou slavný Real Madrid. "Bílý balet", který tentokrát musel bílé dresy přenechat domácímu Zenitu, potvrdil proč patří k nejlepším klubům světa a z Petrohradu si odvezl tři body za vítězství 1:2. Zenitu v závěru utkání chyběla i dávka štěstí a ani v drtivém závěrečném tlaku nedokázal skórovat. Po dvou utkáních tak zůstává v Lize Mistrů stále bez bodu...

Hosté vstoupili do utkání hodně aktivně a hned v prvních minutách zasypali domácí branku několika šancemi. Gólem skončila až ta nejnešťastnější z nich. Van Der Vaart zatáhl míč podél pokutového území a poslal míč do chumlu před brankářem Malafejevem. Tam se "nejlépe" zorientoval obránce Hubočan a před dotírajícím Van Nistelrooyem s přehledem poslal míč do vlastní sítě. Svůj nešťastný moment si Hubočan málem zopakoval v desáté minutě když nebezpečně srážel centr Robbena. Tentokrát naštěstí pro domácí míč skončil vedle branky. Taktovku utkání postupně začal přebírat Zenit a obrana Realu, případně brankář Casillas, musela hasit několik velkých šancí. V 25. minutě vyslal Radek Šírl dopředu Andreje Aršavina a ten z kraje pokutového území přesně našel Dannyho a ten srovnal na 1:1. Vyrovnaný stav nevydržel ale více než šest minut, když se k odraženému míči dostal Van Nistelrooy, ten utekl Hubočanovi a bez problémů vstřelil gól, při kterém neměl čisté svědomí ani brankář Malafejev. V závěru poločasu ještě způsobil vzruch hlavní rozhodčí Massimo Busacca, když odpískal konec ve chvíli kdy měli domácí kopat roh.

Poměrně pohledný a ofenzivní fotbal pokračoval i v druhém poločase. Zápas dal zapomenout na defenzivní, taktickou nudu v Turíně. Hosté ale přišli do druhé půle s taktikou ubránit jednogólové vedení a postupem času bylo na hřišti jedno mužstvo. Real Madrid ale výtečnými zákroky držel brankář Casillas. Kromě Casillase musely zasahovat i tyče a v posledních momentech obránci Realu. Drtivý tlak s dávkou štěstí Real ustál a výsledek 1:2 udržel až do konce zápasu.

Sestava: Malafejev - Šírl, Puygrennier, Hubočan (72. Dominguez), Aňukov - Zyrjanov, Tymoščuk, Densiov - Danny, Aršavin - Pogrebňak (72. Fatih Tekke)

Góly: 25. Danny - 4. Hubočan (og), 31. Van Nistelrooy

Žluté karty: Aršavin, Tymoščuk, Hubočan - Van Nistelrooy