мы верим в тебя Зенит! ты не будешь один никогда!

stadion Petrovskij

29. září 2008 v 0:19 |  Stadion
Kapacita: 21 725 diváků
Rok založení: 1925
Adresa: Petrovskij ostrov 2-G
Oficiální stránka: www.petrovsky.spb.ru

Zenit Petrohrad hraje své domácí utkání na stadionu Petrovskij, náležící k Sport Komplexu Petrovskij. Stadion se nachází na Petrohradské straně Sankt-Petěrburgu, na ostrůvku na Malé Něvě. Stadion je k pevnině připojen mosty. Stadion byl postaven roku 1925 podle projektové práce Čecha Aloise Vejvody, narozeného v roce 1882 v Praze. Stadion se stal domovem tehdejšího fotbalového mužstva Stalinec (nynější Zenit Petrohrad) a kromě fotbalu hostil další významné sportovní akce v Petrohradě. Dopravu na stadion zajišťuje především metro linie 5 (Fruzensko-Primorskaja) do stanice Sportivnaja, která se nachází pár desítek metrů od stadionu. Ta bývá v době po zápasech uzavřená a cestu ze stadionu zajišťuje stanice Čkalovskaja.

V současné době se připravuje stavba nového domácího stadionu Zenitu Petrohrad. Připravovaná Gazprom Arena pro přibližně 60 000 diváků se začíná budovat na místě bývalého stadionu S.M.Kirova v Primorskom parku v západní části Krestovského ostrova. V současné době probíhá výstavba stadionu, který by měl být dokončen na konci roku 2011.SCHÉMA STADIONU

12, 13, 14, 15
Sektory 12-15 jsou vyhrazeny pro organizované ultras skupiny Zenitu. Střední sektory kotle jsou pak rezervovány pro nejstarší skupinu ultras Něvský Front. Vstupenky do těchto sektorů nejsou ve volném prodeji a vstup je pouze na zvláštní permanentky.


11
Sektor 11 je rezervovaný pro organizaci "Sektor 33", která má na starosti choreografii a další aktivity při zápasech, a pro "pějící jádro" fanoušků Zenitu. To má na starosti klubové chorály a pokřiky.


8,10
Prostřední sektory 8 a 10 jsou rezervované pro členy fanklubů Zenitu Petrohrad. Tyto místa jsou dostupná pouze na sezonní permanentky a nejsou v prodeji na jednotlivé zápasy.


5, 6
Sektory vyhrazené pro fanoušky hostujících mužstev. Počty lístků pro soupeře jsou vydávány na žádost jejich klubu. Velikost sektoru pak závisí na počtu fanoušků. Zbytek jde do volného prodeje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 trev trev | 17. října 2008 v 8:28 | Reagovat

dyž to tak čtu,asi 6 sektorů maj rezervovaný ultras zenitu a potom permamentkáři,kolik asi tak zbývá lístku pro fans,co se chtěj jen tak podívat na fotbal??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama